ОбласніПереможціРезультатиСпецномінаціїСтатистика

Найкращі фото міста Києва, Київської та Волинської областей

Зустрічайте нову трійку світлин, які перемогли в номінації «Найкраще фото регіону» 2022 року. Сьогодні представляємо фото Київської, Волинської областей та міста Києва.

Київ

За оцінками журі найкращим фото у Києві стала світлина користувача(чки) Mashket. На ній зображений пам’ятник Володимиру Великому — найстаріша скульптура Києва, споруджена у 1853 році. 

Членкиня журі Вікторія Тахтаулова так прокоментувала цю світлину: «Дуже подобається світло та ракурс зйомки, який переносить глядача в це місце. Гарні кольори, гарний краєвид, приємне враження від перегляду».

Світлина цього памʼятника вперше стала найкращою у місті Києві. У попередні роки столицю представляли Костел Святого Миколая, Андріївський узвіз, Будинок із химерами та інші.

 У списку пам’яток міста Києва є 3858 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 3592 (93%) з них. У 2022 році конкурсанти завантажили 888 світлин 304 об’єктів, 2 з них — вперше. 51 учасник та учасниця подали свої роботи у 2022 році, а за всю історію конкурсу — 709.

Будемо вдячні, якщо користувач(ка):Mashket напише організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua.

Київська область

Найкращою світлиною Київської області у 2022 році стало зображення радіолокаційної станції «Дуга» автора Олександра Сироти. Ця станція знаходиться у зоні відчуження ЧАЕС, за 10 км від міста Прип’ять. Її спорудили у 1976 році для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.

«Композиційно та ракурсно дуже оригінальне зображення. Попри видимі недоліки технічної якості фото, унікальність самої технічної памʼятки та ракурсу зйомки, композиційна краса із віддзеркаленням у тінях спонукає мене віддати за неї голос. Зображень подібних технічних памʼяток з таким оригінальним ракурсом у світі дуже мало», — зазначила членкиня журі Наталія Шестакова.

Автор роботи, Олександр Сирота, вказав, що його мотивувало взяти участь у конкурсі те, що йому здалося, що його «регіон (Чорнобильський край) недостатньо представлений у Вікіпедії».

Ця пам’ятка вперше стала найкращою у своєму регіоні. У попередні роки Київщину представляли Дзвіниця Вознесенського собору, Церква Святої Марії Магдалини, Спасо-Преображенський собор тощо.

У списку пам’яток Київської області знаходиться 2743 об’єктів, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 1581, тобто 57%. У 2022 році конкурсанти та конкурсантки завантажили 619 фотографії 195 пам’яток. З них 47 — завантажені вперше. 26 авторів подали свої роботи на конкурс минулого року, а за всю історію конкурсу — 291.

Волинська область

Найкращою світлиною Волинської області за результатами оцінювання журі стала робота Вячеслава Галєвського із зображенням Михайлівської церкви у селі Топилище, збудована у 1904 році. 

Наталія Шестакова так прокоментувала цю світлину: «Дуже виразна та надихаюча презентація маловідомої памʼятки деревʼяної архітектури, яка дозволяє детально роздивитись усі конструктивні особливості. Мʼяке вечірнє освітлення з грою тіней надають особливої тихої чарівності та умиротворення».

Фото цієї пам’ятки вперше стало призовим у номінації «Найкраще фото регіонів України», адже до конкурсу 2022 року у вікіпроєктах не було світлини цієї пам’ятки. У попередні роки Волинь представляли Свято-Успенський кафедральний собор, Луцький замок, Церква святого Дмитрія тощо.

Список пам’яток Волинської області налічує 3485 об’єктів, 1384 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (39%). Минулого року учасники завантажили 135 фотографій 44 пам’ятки. З них світлини 20 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 189 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 7 авторів.

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Для підготовки публікації використано матеріали зі статей Вікіпедії «Пам’ятник Володимиру Великому», «Загоризонтна радіолокаційна станція “Дуга”».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *