Спеціальна номінація «Пам’ятки Подесення»: оголошуємо результати
У 2021 році у серпні та вересні вперше відбувся конкурс спецномінації «Пам’ятки Подесення». Мета якої — привернути уваги культурного багатства регіону Подесення (Подесіння)
Партнерами цієї ініціативи виступили благодійні фонди «Андріївсько-пейзажна ініціатива» та «Київська ландшафтна ініціатива». Науковими партнерами проєкту стали ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», ГО «Міжрічинська пуща» та ГО «Українська природоохоронна група». Інформаційним партнером — ГО «Рукотвори».
До участі приймалися фотографії, зроблені в містах та селах, розташованих в межах долин Десни та її приток на території Сумської, Чернігівської та Київської областей (точніший перелік населених пунктів вказано у конкурсних списках спеціальної номінації). Усього у спецномінації взяли участь 19 учасників, які завантажили 387 світлин 234 пам’яток.
До складу журі спецномінації ввійшли Володимир Колінько, Ксенія Панченко, Олексій Василюк та Катерина Качур.
Журі вирішило відзначити серію світлин Спасо-Преображенського монастиря у Новгород-Сіверському. Максим Зубов, автор фото цих фото розповів, чому вирішив взяти участь у конкурсі та у спеціальній номінації:
«Бажання ділитися гарними куточками нашої країни, а також звернути увагу на той стан, у якому перебувають наші пам’ятки архітектури, незалежно від регіону. Якщо вже казати про Подесення, то це Сіверщина, яка є моєю малою Батьківщиною. Тому не міг бути осторонь такої чудової нагоди показати прекрасні місця Сіверщини».
Найбільше об’єктів із Подесення завантажив Андрій Сніжок (182), для нього цей регіон теж є рідним краєм.
Друге і третє місце поділили Дмитро Ярмоленко та Вероніка Шапарна (по 19 об’єктів). Повну статистику за авторами можна переглянути тут.
Катерина Качур, співкураторка проєкту «Пам’ятки Подесення», прокоментувала результати: «Ми, звичайно, розраховували на активнішу участь у цьому проєкті, хотілося б мати більше фото та відео із регіону. Можливо нам вдасться провести таку ж спецномінацію наступного року, і тоді люди, що звідти, чи люди, які цікавляться регіоном, зможуть підготуватися краще. Ми вдячні партнерам, що нас підтримали. І також усім тим учасникам, які знайшли час показати красу регіону, і задокументувати це у Вікіпедії»