ОбласніПереможці

Найкраще фото Криму на конкурсі пам’яток 2015

Комплекс Успенського печерного монастиря (АР Крим, Бахчисарай). Автор фото — Moahim, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Комплекс Успенського печерного монастиря (АР Крим, Бахчисарай). Автор фото — Moahim, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Отже, по Автономній Республіці Крим у конкурсі «Вікі любить пам’ятки» перемагає світлина Успенського печерного монастиря, зроблена в травні 2011-го і завантажена у 2015-му.

Успенський печерний монастир розташований поблизу Бахчисарая, на шляху від останнього до печерного міста Чуфут-Кале. Монастир розташований на західному схилі балки Майрум-дере, на вертикальній кам’яній стіні. Це пам’ятка архітектури та археології національного значення.

Один з найвідоміших печерних монастирів виник у кінці VIII ст. Точна дата виникнення монастиря невідома, але восьмим століттям датують Успенську церкву — першу будівлю. За своє довге життя він не раз спорожнів і відновився знову. Зрештою, як і багато інших пам’яток. Коли дивишся на цих старовинних феніксів, що відроджуються попри все, не може не виникнути відчуття глибокої поваги. Тому то й важливо допомагати пам’яткам жити далі.

Автор фотографії-переможця — Максим Присяжнюк (Moahim). Світлина вільноліцензована під ліцензією CC-BY-SA-4.0, тобто її можна використовувати в будь-яких цілях із обов’язковим вказанням автора і назви ліцензії.

9 коментарів до “Найкраще фото Криму на конкурсі пам’яток 2015

 • До речі, коли ми висловлювались і голосували щодо включення пам’яток Криму до цьогорічного конкурсу – організатори запропонували написати загальні пропозиції щодо покращення його якості, і я запропонувала дещо подібне: зробити окремі номінації, кількісні та якісні (краще фото), по кожній області України – з тим, щоб заохотити учасників до найбільшого ЯКІСНОГО фотографування до того ще не освітлинених пам’яток. І, загалом, з кожним роком збільшується відчуття, що ми маємо робити якесь паралельне журі (“приз глядацьких уподобань”) з учасників конкурсу (з умовою не голосувати за власні фото) з тим, щоб просувати та винагороджувати зображення “незаяложених” пам’яток – можливо, навіть робити кращу десятку окремо для “внутрішнього конкурсу”, а окремо – для міжнародного?

  Відповісти
 • Прочитал комментарий Виталия, и осмелюсь высказать свое скромное мнение 🙂 При всем уважении в конкурсу и его организаторам, выскажу предложение, актуальность которого возрастает с каждым годом. Почему бы внести простую коррективу в правила конкурсов “Памятки” и “Земля” – как минимуv, два года подряд не может побеждать один и тот же объект (памятник или объект ПЗФ). В Каменце или в Карпатсоком заповеднике получить эффектный снимок все таки проще, чем во многих других местах. Из года в год зрители смотрят одни и одни и те же места, а у авторов нет стимула снимать новые объекты. Так и выходит, что в Украине ничего кроме Карпат, Каменца и Святогорска ничего нету 🙂

  С уважением, Сергей.

  Відповісти
  • Доречі, це цікава ідея і в ній є сенс – буде більше шансів побачити цікаві фото менш популярних і важче доступних пам’яток.
   Хоча проти краси Карпат чи Кам’янця не попреш 🙂

   Відповісти
  • Власне, вибирання додаткових фото (а такими є найкращі фотографії областей) ми й так розширили географію конкурсу. Не всі країни таке роблять. Окрім того це природне бажання представити Україну на міжнародному етапі красивіше, а тому десятка таки має бути з популярних місць. Можливо варто зробити окрему номінацію за об’єкти, які не такі популярні, але тоді треба продумати як це реалізувати…

   Відповісти
 • А цього року журі з гумором,мені так здається..Обрати знову Бахчисарай?У Криму більше немає на що глянути?Аналогічно і з Хмельниччиною,-там “опять баян”..Бідна Хмельниччина,крім Кам*янецької фортеці більше й показати їй нічого..А Севастополь…Що,Херсонес?Ви жартуєте?Ні,таки Херсонес..Ай да журі,ай да молодці,-зарубують популяризацію маловідомих пам*яток на корені..
  А автору респект-фото гуд!)

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *