ПереможціРезультатиСпецномінаціїСтатистика

Результати номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» 2022 року

2022 року в українській частині конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 291 учасник й учасниця  завантажили майже 14 тисяч світлин. За цим показником Україна стала четвертою серед 40 країн-учасниць. На цих роботах зображено 5320 об’єктів (з них 347 — завантажені вперше). 

Переможці у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» визначаються через складний підрахунок балів учасників, у яких враховуються наявність світлин об’єкта (якщо це новий об’єкт, фото якого раніше не завантажувалися у межах конкурсу, нараховуються додаткові бали), кількість авторів, які вже подавали світлини цих об’єктів (чим більш туристичний (відомий) об’єкт — тим частіше його світлини вантажаться учасниками, а отже тим менше можна отримати за нього балів), а також кількість світлин із населеного пункту, де розташована пам’ятка (чим менше світлин, тим більше балів). Ці умови детально розписано у Регламенті конкурсу, а приклад розрахунку наведено наприкінці цього допису.

У номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» в конкурсі перше місце посів Вадим Постернак, який завантажив світлини 1802 об’єктів; з них 11 вперше отримали світлини у Вікісховищі. Вадим неодноразово брав участь у конкурсі, і посідав призові місця у цій номінації.

Володимир Шевчук, який зайняв друге місце, завантаживши світлини 700 об’єктів, з яких 23 — нові. Він вперше взяв участь у фотозмаганні, його мотивувало «бажання поділитися своїми світлинами». Володимир також є учасником проєкту shukach.com. Він шкодує, що «не встиг підготувати фото з Харкова, [адже] провів там інститутські роки і фото у нього вистачає».

Ольга Лобода, багаторічна учасниця конкурсу, посіла третє місце у кількісному заліку, завантаживши світлини 497 об’єктів (9 — завантажені вперше на конкурс). Вона поділилася, що це «було складно дуже. Між відключеннями світла, укриттями і дистанційними заняттями. (…) Мотивувало єдине: бажання говорити світові, що ми є!». 

Про мотивацію Михайла Тітаренка, який посів четверте місце, ми вже писали детально в інтерв’ю. Усього за конкурс Михайло завантажив фотографії 486 об’єктів, з них 11 — нових.

Андрій Сніжок, теж багаторічний учасник, прокоментував, що його спонукало бажання «(…) поділитися своїми фотороботами, на жаль, деякі з них вже знищені чи пошкоджені (…)». Андрій завантажив роботи, де зображено 201 об’єкт, з них 2 — нові.

Микола Сарапулов, неодноразовий переможець попередніх років, написав, що брати участь у конкурсі «(…) цікаво. Крім того, це дозволяє краще пізнати місто [Київ]». Цього року він завантажив світлини 273 об’єктів. 

Дмитро Ярмоленко, який посів сьоме місце, завантажив фото 66 об’єктів, з них 37 — завантажені вперше у рамках конкурсу. Він поділився, що його мотивує можливість «(…) зберегти та доповнити інформацію про пам’ятки України в інтернеті».

Вячеслав Непран — краєзнавець, фотограф, журналіст — отримав 8 місце у кількісному заліку, завантаживши світлини 64 об’єктів (з них 23 — нові). 

Тарас Золотавін, посів 9-е місце у цій номінації, подавши фото 100 пам’яток, з яких 17 — нові. Про свою мотивацію він розповів так: «По-перше — це чудова нагода відвідати нові для себе місця, що завжди є дуже приємним моментом. По-друге — це унікальний досвід. Часто деякі пам’ятки перебувають на межі зникнення. Деякі вже повністю зруйновані. Тому — це шанс, який може більше не повторитися. По-третє — гарна можливість зробити свій мінімальний внесок у загальнокорисну справу». У конкурсі 2021 року Тараса відзначився серед учасників-дебютантів, а вже у 2022 році він увійшов до десятки найбільш результативних конкурсантів.

Десяте місце посів Вячеслав Галєвський, який завантажив 57 об’єктів, з них 19 — нові. На його думку «збереження зображень пам’яток культурної спадщини дуже важливе», і саме це мотивує його брати участь у конкурсі.

Найбільше об’єктів цього року сфотографували з Харківщини (566, з них 36 — нові), потім із Вінницької (491, 23 нових) та Одеської (475, 7 нових). Найменше — Миколаївська область (8), Севастополь (17, 1 новий) та Донецька область (22). Нижче представлено список найбільш результативнних учасників у розрізі регіонів.

Топ-10 номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток»:

  1. Постернак Вадим Дмитрович (1802 об’єкти, з них 11 — нові; 6154 бали);
  2. Шевчук Володимир Васильович (700 об’єктів, з них 23 — нові; 3074 бали);
  3. Лобода Ольга Павлівна (497 об’єктів, з них 9 — нові; 2111 бал);
  4. Тітаренко Михайло Олександрович (486 об’єктів, з них 11 — нові; 1898 балів);
  5. Сніжок Андрій Миколайович (201 об’єкт, з них 2 — нові; 1574 бали);
  6. Сарапулов Микола Георгійович (273 об’єкти; 1050 балів);
  7. Ярмоленко Дмитро Вікторович (66 об’єктів, з них 37 — нові; 923 бали);
  8. Непран Вячеслав Григорович (64 об’єкти, з них 23 — нові; 695 балів);
  9. Золотавін Тарас Сергійович (100 об’єктів, з них 17 — нові; 690 балів);
  10. Галєвський Вячеслав Миколайович (57 об’єктів, з них 19 — нові; 558 балів).

Традиційно також ми нагороджуємо переможців у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» у кожному регіоні України».

В’ячеслав Устименко вперше посів призове місце у конкурсі, завантаживши найбільше пам’яток з Донецької області. За словами учасника, його мотивувало те, що він любить «(…) фотографію, [і] випала можливість зняти красиві місця рідної Донецької області до війни. Цікаво було взяти участь, не думав, що щось виграю».

У Житомирській області перше місце посіла Леся Головач, яку на участь сподвигла «популяризація пам’яток культурної спадщини Народицької [селищної територіальної громади], адже пам’ятки історії впливають на розвиток особистості, збагачують її духовний ріст, викликають емоційні хвилювання, вони є унікальними свідками минулого».

Олександр Пасічняк завантажив найбільше пам’яток у Кіровоградській області. Його мотивувала «проблема збереження пам’яток, хоча б у вигляді світлин та представлення історичного минулого свого регіону за допомогою фотографій».

Жанна Олексієнко не вперше брала участь у конкурсі, і не вперше перемагає, її метою є «зафіксувати якомога більше пам’яток Полтавської області». Схожу мотивацію згадав й Іван Голубок: «можливість поширити світлини мого краю [Миколаївщини]».

У Севастополі переможцем став Олександр Педенко, саме «знищення багатьох пам’яток» мотивувало його взяти участь у конкурсі цього року. 

Номінація «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток регіону»: 

  • АРК — Ковбунов Віктор Олександрович
  • Вінницька — Постернак Вадим Дмитрович
  • Волинська — Галєвський Вячеслав Миколайович
  • Дніпропетровська — Шевчук Володимир Васильович
  • Донецька — Устименко В’ячеслав Віталійович
  • Житомирська — Головач Леся Вікторівна
  • Закарпатська — Галєвський Вячеслав Миколайович
  • Запорізька — Шевчук Володимир Васильович
  • Івано-Франківська — Постернак Вадим Дмитрович
  • Київська — Ярмоленко Дмитро Вікторович
  • Кіровоградська — Пасічняк Олександр Миколайович
  • Луганська — Непран Вячеслав Григорович
  • Львівська — Постернак Вадим Дмитрович
  • Миколаївська — Голубок Іван Володимирович 
  • Одеська — Сарапулов Микола Георгійович
  • Полтавська — Олексієнко Жанна Михайлівна
  • Рівненська — користувач(ка) Наталія Ляшик*
  • Сумська — Лобода Ольга Павлівна
  • Тернопільська — Постернак Вадим Дмитрович
  • Харківська — Тітаренко Михайло Олександрович
  • Херсонська — Шевчук Володимир Васильович
  • Хмельницька — Постернак Вадим Дмитрович
  • Черкаська — Шевчук Володимир Васильович
  • Чернівецька — Постернак Вадим Дмитрович
  • Чернігівська — Сніжок Андрій Миколайович
  • місто Київ — Постернак Вадим Дмитрович
  • місто Севастополь — Педенко Олександр Іванович

*Користувач(ка) Наталія Ляшик ще не вийшла на зв’язок. Просимо заповнити форму, яку надіслали на електронну адресу, або зв’язатися з організаційним комітетом wlm@wikimedia.org.ua

Детальний рейтинг можна переглянути за посиланням.

Про підрахунок

Як і у попередні роки, оцінка фотографії складалася з суми базового (1 бал) і додаткових балів. Максимальний бал за новий об’єкт становить 21 бал, якщо пам’ятка сфотографована вперше та з цього населеного пункту більше не було світлин на момент початку конкурсу. Як і у 2020 році, було п’ять категорій за кількістю авторів та світлин. Детальніше про нарахування балів можна почитати у регламенті конкурсу, п. 7.3. 

Наприклад, Вячеслав Галєвський сфотографував лише 57 пам’яток (для порівняння, Тарас Золотавін, який посів дев’яте місце завантажив світлини 100 об’єктів), однак і цього року теж увійшов у десятку переможців. Це стало можливо, оскільки він завантажив:

  • 13 пам’яток, сфотографованих уперше і в населених пунктах, де світлин інших пам’яток не було (кожен такий об’єкт отримав по 21 балу)
  • 3 пам’яток, які ніхто не фотографував, із тих населених пунктів, де вже є до 3 світлин інших пам’яток (це дає по 17 балів)
  • 3 пам’ятки, фото яких до старту конкурсу 2022 року вантажили 1—3 учасники, і з тих населених пунктів, де є від 1 до 3 світлин інших пам’яток (це дає по 13 балів)
  • 3 пам’яток, які ніхто не фотографував, із населених пунктів з 10—49 фото інших пам’яток (це дає по 12 балів)
  • 3 пам’яток, які фотографували від 1 до 3 учасників, з населених пунктів, де є від 4 до 9 знімків інших пам’яток (це дає по 10 балів)
  • 6 пам’яток, які фотографували від 1 до 3 учасників, із населених пунктів, де є від 10 до 49 знімків інших пам’яток (це дає по 8 балів)
  • 7 пам’ятки, які фотографували від 1 до 3 учасників у населених пунктах, де є понад 50 світлин (додається по 7 балів)
  • 3 пам’ятки, які фотографували від 4 до 6 учасників у населених пунктах, де є понад 50 світлин (додається по 4 бали)
  • 4 пам’ятки, які сфотографували 7—9 авторів у населених пунктах, де є понад 50 світлин (додається по 2 бали)
  • 12 пам’яток, сфотографованих понад 10 авторами у населених пунктах, де є понад 50 світлин (нараховується лише базовий 1 бал).

Після підрахунку (13х21+3х17+3х13+3х12+3х10+6х8+7х7+3х4+4х2+12х1) загальний рейтинг учасника дорівнює 558. За внеском кожного учасника сформований детальний звіт, де можна переглянути підрахунок. Тут можна переглянути внесок Вячеслава Галєвського.

Зверніть увагу, що з огляду на кількість завантажених фото опубліковані бали підраховані автоматично з лише частковою перевіркою вручну. Якщо ви хотіли б перевірити свій підсумковий бал, напишіть організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *