Новини / News

Нагороджено переможців конкурсу статей у Вікіпедії про Крим

логотип Вікіпедії обриси Криму, заповнені кольорами прапора України31 жовтня Вікіпедія відзначила переможців конкурсу статей «Пам’ятки України: Крим», який проходив улітку.

Конкурс «Пам’ятки України: Крим» був присвячений, перш за все пам’яткам культури, архітектури, історії й археології, але також і загалом культурному пласту — усі охочі писали статті про будівлі, місцевості, осіб тощо.

Початок конкурсу був приурочений до Дня кримськотатарського прапора 26 червня, закінчився він 31 серпня. Для багатьох дописувачів Вікіпедії літо — час канікул і відпусток; все ж, за цей час було написано 211 статей — і це гарний результат. Паралельно з конкурсом у Вікіпедії проходив тематичний місячник співпраці (опрацювання статей не на конкурсну тематику), у рамках якого було створено 135 статей, переважно про населені пункти АРК.

Переможниця конкурсу «Пам'ятки України: Крим» Даринка Когутяк з Івано-Франківська. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA
Переможниця конкурсу «Пам’ятки України: Крим» Даринка Когутяк з Івано-Франківська. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA

Усіх переможців, інших активних учасників та всіх охочих організатори зустрічали на урочистій церемонії нагородження у суботу 31 жовтня у Національному заповіднику «Софія Київська». Вручив дипломи переможцям віце-прем’єр-міністр — міністр культури України В’ячеслав Кириленко. «Про Крим не можна забувати жодної секунди, бо Херсонес, Судак, Балаклава, Чуфут-кале, Бахчисарайський фонтан — це все Україна», — підкреслив міністр. Директор заповідника Неля Куковальська висловила побажання, щоб наступна церемонія нагородження вікіпедистів колись змогла відбутися у Генуезькій фортеці у Судаку, складовій заповідника.

Міністр культури України В'ячеслав Кириленко та виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.
Міністр культури України В’ячеслав Кириленко та виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.

Під час конкурсу «Пам’ятки України: Крим» було створено статті «Крим – золотий острів у Чорному морі» (виставка), Кара-Тобе, Казембек Олександр Касимович, Кульчуцьке городище, Михайлівський собор (Севастополь), Колекція професора В. М. Голубєва, Султанський Мордехай Йосипович, Азізян Ірина Атиківна, Shatur-Gudur та інші.

При оцінюванні статей члени журі, як завжди, брали до уваги і кількісні, і якісні показники для кожної окремої статті конкурсанта: повноту статті, кількість джерел тощо.

Член журі конкурсу Валентина Кодола. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.
Член журі конкурсу Валентина Кодола. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.

Трійка переможців конкурсу виглядає так:

Переможниці конкурсу, Даринці Когутяк, пішов 15 рік, але вона уже доволі досвідчена дописувачка Вікіпедії. Вона навчається у природничому ліцеї, захоплюється літературою, грає на бандурі і гітарі. На церемонії вона виконала пісню «Мамо, не плач, я повернусь весною» під гітару і «Баладу про мальви» — на бандурі.

Переможець конкурсу Даринка Когутяк. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.
Переможець конкурсу Даринка Когутяк. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.
Призер конкурсу Андрій Курбико та міністр культури В'ячеслав Кириленко. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.
Призер конкурсу Андрій Курбико та міністр культури В’ячеслав Кириленко. Автор фото — Ilya, ліцензія CC BY-SA.

Призер конкурсу Ростислав Камерістов — студент, історик-архівіст. Він зауважив, що в такому конкурсі, не кажучи вже взагалі про пам’яткову справу, дуже бракує єдиного електронного реєстру пам’яток культури України усіх рівнів. У Вікіпедії такий список є, однак зібраний силами волонтерів лише наполовину. В’ячеслав Кириленко запевнив, що створення такого реєстру є важливим і для Міністерства культури також.

Призер конкурсу Ростислав Камерістов, міністр культури В'ячеслав Кириленко, директор «Софії Київської» Неля Куковальська. Автор фото — Ilya, ліцензія cc BY-SA.
Призер конкурсу Ростислав Камерістов, міністр культури В’ячеслав Кириленко, директор «Софії Київської» Неля Куковальська. Автор фото — Ilya, ліцензія cc BY-SA.

Після заходу можна було долучитися до екскурсії заповідником, в тому числі піднятися на дзвіницю Софійського собору.

І хоча конкурс закінчився, але це стосується тільки часових його рамок. Ми не втомлюємося повторювати, що важливі і фотографії пам’яток, й енциклопедичні статті про них, і новини. Ваші руки у вікіпроектах дуже і дуже потрібні!

Більше фотографій із заходу дивіться за цим посиланням у Вікісховищі. Усі світлини можна вільно використовувати за умови зазначення автора та назви ліцензії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *