Анонси

У Роздільній відбудеться виставка найкращих світлин конкурсу «Вікі любить пам’ятки» та спецномінацій «Єврейська спадщина» і «Млини»

В Роздільнянському народному історико-краєзнавчому музеї розпочне свою роботу фотовиставка найкращих світлин української частини найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» та спецномінацій «Єврейська спадщина» і «Млини».

Фотовиставка триватиме з 25 січня по 25 лютого 2022 року, за адресою вул. Європейська, 36, Роздільнянський народний історико-краєзнавчий музей. Працюватиме із 8:30 до 17:30 у будні, в п’ятницю із 8:30 до 16.30, а на вихідні за домовленістю. Урочисте відкриття заплановане на 26 січня о 15:00.

Вхід вільний для всіх охочих, але відвідувачі мають дотримуватись карантинних вимог (наявність документу про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години, а також масковий режим).

Відвідувачі зможуть подивитися найкращі фотографії-переможців української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки», а також світлини, що перемогли у спецномінаціях «Єврейська спадщина» та «Млини». На світлинах представлені пам’ятки нерухомої культурної  спадщини з регіонів України. Усього у виставці буде понад 50 світлин різних авторів: як професіоналів, так і аматорів.

Організатори виставки: громадська організація «Вікімедіа Україна», канадська недержавна організація «Українсько-єврейська зустріч» (UJE), Українська млинологічна асоціація та комунальний заклад «Роздільнянський народний історико-краєзнавчий музей».

Українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна» з 2012 року. У 2022 році фотозмагання відбудеться вже водинадцяте. Головна мета проєкту — отримати якомога більше світлин пам’яток культурної спадщини для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони інтернет-користувачів з усього світу.

Конкурс «Вікі любить пам’ятки» проходить протягом вересня. Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили вже понад 350 тисяч світлин більше 39 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити. Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.photo

Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.

Подія у Facebook

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. В Україні конкурс проходитиме водинадцяте 2022 року, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *