Регламент «Вікі любить пам’ятки» 2022 року

Українська частина найбільшого фотоконкурсу в світі — Вікі любить пам’ятки — стартує вже 1 жовтня. Організаційний комітет вже затвердив правила участі на цей рік.

Правила визначають вимоги до конкурсантів та фотографій, пояснюють про авторські права, описують основні номінації, процес визначення та нагородження переможців. Із цим текстом варто ознайомитися до того, як брати участь у конкурсі.

1. Терміни

Терміни, що використовуються в Регламенті:

  •  Вікісховище — сайт https://commons.wikimedia.org;
  • Журі — група осіб, яких затверджує Організаційний комітет з метою здійснення оцінки фотографій, які беруть участь у конкурсі;
  • Завантажувач — спеціальна форма для завантаження конкурсних фотографій, доступна за веб-адресою https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&campaign=wlm-ua&uselang=uk;
  • Конкурс — фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2022;
  • Конкурсанти — учасники Конкурсу;
  • Конкурсний шаблон з ідентифікатором пам’ятки (ID) — спеціальний шаблон (позначка) для ідентифікації у описі зображення об’єктів, внесених до [http://wikilovesmonuments.org.ua/lists/ реєстру пам’яток на спеціально підготовленій для цього Організаційним комітетом сторінці, URL якої публікується Організаційним комітетом], доступний за посиланням https://commons.wikimedia.org/wiki/Template:Monument_Ukraine;
  • Організатор — громадська організація «Вікімедіа Україна»;
  • Організаційний комітет — група осіб, які координують проведення конкурсу, склад якого затверджується рішенням правління Організатора;
  • Офіційний сайт  — сайт http://wikilovesmonuments.org.ua;
  • Правила проєкту — сукупність правил, зокрема в галузі захисту прав інтелектуальної власності, які встановлені Фондом Вікімедіа;
 • Фонд Вікімедіа — Wikimedia Foundation Inc., неприбуткова організація, яка підтримує вікіпроєкти, на кшталт Вікіпедії, Вікісховища, Вікімандрів, Вікіновин, Вікіджерел тощо;

2. Загальні положення

2.1. Конкурс є українською частиною міжнародного конкурсу Wiki Loves Monuments 2022 з наповнення Вікісховища фотографіями пам’яток культурної спадщини.

2.2. Метою Конкурсу є:

 • поповнення інтернет-проєктів, що підтримуються Фондом Вікімедіа, фотографіями об’єктів культурної спадщини, що розташовані на території України;
 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток культурної спадщини на території України та надання доступу до них усім зацікавленим особам для поширення під вільною ліцензією;
 • сприяння охороні пам’яток культурної спадщини.

3. Конкурсанти 

3.1. Конкурсантами можуть бути будь-які громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які погоджуються зі змістом цього регламенту.

3.2. Конкурсанти мають право зберігати анонімність, однак для отримання призів та відзнак надають Організаційному комітету такі дані:

 • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);
 • поштову адресу для листування;
 • адресу електронної пошти.

3.3. Конкурсанти, надаючи свої персональні дані, надають згоду Організатору одержувати, зберігати, обробляти, використовувати й розкривати персональні дані Конкурсантів з метою ідентифікації особи при врученні призу чи відзнаки. Персональні дані Конкурсанта не будуть розголошуватися без згоди Конкурсанта.

3.4. Відмова Конкурсанта у наданні зазначених у п. 3.2 даних протягом шістдесяти календарних днів з моменту публікації Організаційним комітетом результатів Конкурсу рівнозначна відмові від призу чи відзнаки. У такому разі будь-які претензії з боку Конкурсанта Організаційним комітетом не приймаються.

4. Авторські права

4.1. Конкурсанти погоджуються публікувати фотографії на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0, з текстом якої можна ознайомитись за адресою https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/, або інших ліцензій, доступних до вибору в Завантажувачі.

5. Вимоги до фотографій

5.1. Фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто.

5.2. Фотографії подаються на Конкурс через Завантажувач у період з 1 по 31 жовтня 2022 року включно за київським літнім часом. Момент завантаження фотографії реєструється сервером Вікісховища. Фотографії оцінюються у версії станом на час завершення конкурсу.

5.3. Фотографії повинні відповідати Правилам проєкту.

5.4. Фотографії завантажуються у форматі JPEG або TIFF, роздільність (добуток довжини на ширину фотографії в пікселях) має становити не менше, ніж 0,5 МПкс — для номінацій, зазначених у п. 7.2, та не менше 4 МПкс — для номінацій, зазначених у п. 7.1. 5.5. Фотографії повинні представляти один або кілька об’єктів, внесених до [http://wikilovesmonuments.org.ua/lists/ реєстру пам’яток на спеціально підготовленій для цього Організаційним комітетом сторінці, URL якої публікується Організаційним комітетом]. 5.6. Опис кожної фотографії повинен містити ідентифікатор пам’ятки (ID), зображеної на фотографії, відповідно до реєстру, про який ідеться у п. 5.5. 5.7. Світлини не мають бути надмірно обробленими (додавання, видалення чи переміщення об’єктів; «художнє розмиття», колажі тощо). 5.8. Фотографії, що не відповідають будь-якій з вимог, зазначених у пп. 5.1—5.7, можуть бути не допущеними Організаційним комітетом до оцінювання чи нагородження. 5.9. Організаційний комітет не несе відповідальності за дії адміністраторів Вікісховища в разі, якщо фотографії Конкурсантів будуть визнані ними такими, що не відповідають вимогам п. 5.3. 5.10. Фотографії Конкурсантів, які є членами Організаційного комітету чи членами Журі, а також особами, що перебувають у родинних стосунках чи пов’язаними з ними особами, не оцінюються та не можуть бути нагороджені Організатором. Також не можуть бути нагороджені члени Правління, Ревізійної комісії, працівники, підрядники Організатора, а також особи, що перебувають у родинних стосунках чи пов’язані з ними особи.

6. Журі

6.1. До складу Журі для оцінювання фотографій входять:

 • представники організацій фотографів;
 • представники спільноти редакторів проєктів Фонду Вікімедіа;
 • представники організацій-партнерів конкурсу.

6.2. Журі працює у відповідності до цього Регламенту. 6.3. Рішення Журі не підлягають оскарженню.

7. Номінації  7.1. Журі відзначає серед завантажених фотографій:

 • десять найкращих фотографій конкурсу;
 • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.

7.2. Організаційний комітет визначає (з урахуванням пп. 7.3, 7.4):

 •  десять Конкурсантів, які сфотографували найбільше пам’яток;
 • Конкурсантів, які сфотографували найбільше пам’яток у кожному з 27 регіонів України;
 • десять Конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток.

7.3. Для визначення Конкурсантів, які сфотографували найбільше пам’яток (п. 7.2), оцінка фотографії пам’ятки складається із суми базового та додаткових балів: 7.3.1. Фотографії пам’яток, завантажені Учасниками, отримують базовий 1 бал (для кожної пам’ятки). 7.3.2. Фотографії пам’яток отримують додатковий бал залежно від кількості авторів, чиї фотографії цієї пам’ятки є у Вікісховищі або у Вікіпедії на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):

 • 0 авторів — 10 балів;
 • 1—3 автори — 6 балів;
 • 4—6 авторів — 3 бали;
 • 7—9 авторів — 1 бал; :10 і більше авторів — 0 балів. 7.3.3. Фотографії пам’яток отримують додатковий бал залежно від кількості фотографій пам’яток у Вікісховищі або у Вікіпедії з населеного пункту, до якого відноситься пам’ятка у конкурсному реєстрі пам’яток, на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):
 • 0 фотографій — 10 балів;
 • 1—3 фотографій — 6 балів;
 • 4—9 фотографій — 3 бали;
 • 10—49 фотографій — 1 бал;
 • 50 і більше фотографій — 0 балів.

7.4. Оргкомітет залишає за собою право не враховувати файли, які є надмірно схожими на фотографії, подані на конкурс у попередні роки. 7.5. Організаційний комітет має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації. 7.6. Результати Конкурсу публікуються Організаційним комітетом на Офіційному сайті не пізніше 28 лютого 2023 року. 7.7. Організаційний комітет забезпечує участь десяти найкращих фотографій конкурсу (обраних Журі згідно з п. 7.1.) у наступному етапі міжнародного конкурсу Wiki Loves Monuments 2022.

8. Вручення призів та відзнак, витрати на проїзд Конкурсантів

8.1. Автори фотографій, зазначених у п. 7.1, Конкурсанти, зазначені у п. 7.2, та призери додаткових номінацій, зазначених у п. 7.5, отримують призи та відзнаки.

8.2. Кількість призів та відзнак, які може отримати один Конкурсант, необмежена.

8.3. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження (за умови її проведення) або будуть надіслані переможцям. 8.4. Конкурсантам, за умови погодження з Організаційним комітетом, покриваються витрати на проїзд у межах України на церемонію нагородження (в дві сторони), якщо така церемонія буде проводитися Організатором. 8.5. Організаційний комітет може прийняти рішення не проводити церемонію нагородження через поважні причини (відповідні обмеження від Організатора чи Фонду Вікімедіа; в разі запровадження Кабінетом Міністрів України карантину; інші форс-мажорні обставини)  

9. Особливі положення через російське вторгнення в Україну

9.1. Фотографії для основної частини конкурсу повинні бути створені до 23 лютого 2022 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників чи не шкодити національній безпеці. 9.2. Матеріали (фото-, відео-) у рамках спеціальних номінацій можуть мати інші вимоги, які організаційний комітет буде прописувати окремо.  

4 thoughts on “Регламент «Вікі любить пам’ятки» 2022 року

 • 07/09/2022 о 15:55
  Permalink

  Скажіть, будь ласка, яким чином будете слідкувати за дотриманням пункту 9.1 чи він носить лише рекомендаційний характер?

  Відповідь
  • 07/09/2022 о 18:59
   Permalink

   ми будемо дивитися в EXIF (Метадані), у якихось випадках це може бути ясно з об’єктів зображених, бо вони вже зруйновані чи поремонтовані, чи ще щось

   Відповідь
   • 07/09/2022 о 22:26
    Permalink

    1. EXIF може бути повністю пустий
    2. Може бути не вірно встановлена дата у фотоапараті (наприклад, 1 січня 1980 року)
    3. EXIF дуже легко можна відредагувати і поставити “правильну дату”

    Відповідь
    • 20/09/2022 о 13:30
     Permalink

     так, виклики цілком реальні. але й варіянт не проводити конкурс взагалі не був прийнятним. і варіянт наражати на небезпеку учасників закликами масово фотографувати — теж не ок. глянемо, яка буде кількість фото, може їх будуть десятки, і ми вручну кожне зможемо перевірити

     Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *