Спеціальна номінація «Млини» 2021 року
Цього року вже втретє відбудеться спеціальна номінація «Млини» у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
Незмінним партнером спеціальної номінації є «Українська млинологічна асоціація» (УМА) — неприбуткова громадська організація, діяльність якої спрямовано на виявлення, оприлюднення, дослідження та відновлення пам’яток млинарства в Україні.
Первинною метою спецномінації є укладання переліку млинів на території України та їхня фотофіксація. Здебільшого йдеться про нині існуючі млини — але якщо у власних фотоархівах учасників збереглися світлини пам’яток млинарства, які не збереглися до сьогодні, такі роботи будуть теж надзвичайно цінними. Нагадуємо, що мова йде про власні світлини, які зробили учасники, а не про історичні.
Cписок пам’яток, що пропонуються для участі у спецномінації, можна переглянути за посиланням: mlyn.wlm.photo. До нього входять вітряні, водяні, парові та інші млини, як дерев’яні, так і муровані, будь-якої міри збереженості — від діючих до напівзруйнованих. Список ще не є вичерпним, і він доповнюватиметься впродовж конкурсу. До списку входять і ті об’єкти, які охороняються як пам’ятки, і ті, які поки що не мають такого статусу. Зверніть увагу, що світлини останніх відзначатимуться тільки у межах цієї спецномінації і не будуть брати участі в основній частині конкурсу.
Склад журі спецномінації «Млини» і цього року залишається незмінним. До нього увійшли краєзнавець, авторка низки книжок про пам’ятки України, член TIMS та Української Млинологічної Асоціації, упорядник і редактор другого випуску «Українського млинологічного журналу» (2019) Олена Крушинська, президент Міжнародного млинологічного товариства (The International Molinological Society, TIMS) Віллем ван Берґен і фотограф, мандрівник, багаторічний лауреат фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» Сергій Криниця.
«Ми дуже тішимося співпрацею з конкурсом. У 2019 році, вперше готуючи спеціальну номінацію “Млини”, ми зробили те, що давно вже треба було зробити – уклали перший список усіх існуючих і відомих нам млинів. З цим допоміг наш колега Олександр Михайлик, засновник Фейсбук-групи “Водяні, вітряні, парові млини України та інших країв”. Іще один наш однодумець Олександр Данілов пішов далі й створив на основі цього списку ґуґл-мапу млинів, що відтоді регулярно доповнюється. Якщо у 2020-му на мапі було позначено близько 700 об’єктів, то станом на 2021 рік — 1053: це 656 водяних млинів, 179 вітряків, 164 парових млинів та 54 інших млинів. Мапу можна переглянути за посиланням mills-map.wlm.photo, вірю, що вона стане в нагоді й нашим учасникам, і всім тим, хто цікавиться млинарством», — розповіла Олена Крушинська.
Пропозиції із доповнення списків можна залишати у коментарях до цього допису, надсилати на пошту організаційного комітету wlm @ wikimedia.org.ua або писати на сторінці обговорення самого списку пам’яток у Вікіпедії. Обов’язково вкажіть назву населеного пункту (район, область), де розміщений об’єкт, щоб ми змогли доповнити списки. Також вкажіть, якщо є якась додаткова інформація про нього — координати, публікації у ЗМІ тощо.
Для того, щоб узяти участь у спецномінації, потрібно:
- Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
- Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
- Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
- Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Переможцями стануть автори найкращих фото за оцінками спеціального журі, яке очолить Олена Крушинська. До журі також увійдуть Президент TIMS Віллем ван Берґен і багаторічний лауреат нашого конкурсу Сергій Криниця.
Також журі окремо відзначить автора найкращої фотографії досі невідомого млина.
У рамках спеціальної номінації буде окремо відзначено й найактивнішого учасника чи учасницю від Олександра Михайлика, засновника групи у Фейсбуці «Водяні, парові та вітряні млини України та інших країв».
Читайте регламент конкурсу та відповіді на часті питання. Покрокову інструкцію участі можна переглянути тут.
Читайте новини та історії про конкурс у нашому блозі. Якщо виникнуть питання, звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.
Щоб оперативно стежити за новинами, підписуйтеся на нас у соцмережах:
Організатори сподіваються, що цього року вдасться перевершити результати попередніх років і запрошують до участі.