Найкращі фото Сумської, Миколаївської та Житомирської областей 2020 року
Сумська область
Світлина Троїцького собору Катерини Поліщук стала цього року найкращим фото Сумської області у рамках нашого конкурсу. Собор має статус пам’ятки архітектури національного значення — його було зведено між 1901 та 1913 роками за проєктом архітектора німецького походження Карла Шольца, а будівництво фінансував український меценат Павло Харитоненко.
Наталія Шестакова, членкиня журі, зауважила про вдалу презентацію об’єкта, а також гарну композицію, кольори фото та нерозтиражований ракурс. Інший член журі, фотограф Сергій Криниця, прокоментував якість світлини, «без проблем із геометрією», якою часто «грішать» автори фотографій із дронів.
Загалом у списку пам’яток області є 2085 об’єктів культурної спадщини, з них 60% (1267 пам’яток) представлені у Вікісховищі за дев’ять років проведення конкурсу. У 2020 році було подано 1405 фото 488 об’єктів. Цього року за перемогу у номінації змагались 41 автор, за дев’ять років проведення конкурсу — 191. Світлини 84 об’єктів області завантажено на конкурс цього року вперше.
Миколаївська область
У Миколаївській області найкращим фото стала альтанка у парку Січової Слави міста Вознесенськ. До речі, ця альтанка є єдиною пам’яткою у списках міста. Наталія Шестакова відзначила композицію світлини.
Авторкою світлини є Лариса Марченко, яка вперше взяла участь у конкурсі цього року. Вона поділилася тим, що її мотивувало завантажувати свої роботи до Вікісховища, що нарешті її «…любов до мандрів, інтерес до розглядання та фотографування будівель в цих мандрах може бути корисним комусь, хто сам цікавиться такими об’єктами або планує подорожі».
Список пам’яток Миколаївської області налічує 2611 об’єктів, але з них тільки 475 (18%) уже представлені світлинами у Вікісховищі. Цього року учасники завантажили 913 фотографій 248 пам’яток, а за перемогу в номінації змагались 25 авторів. Світлини 48 об’єктів області завантажено на конкурс 2020 року вперше.
Житомирська область
У Житомирській області найбільше балів набрала робота Сергія Венцеславського — палац Терещенків у Червоному. Цей будинок-садиба є пам’яткою архітектури місцевого значення, збудований у другій половині XIX століття в неоготичному стилі на замовлення польського шляхтича Адольфа Норберта Еразма Грохольського, що володів селом. Наталія Шестакова сказала про фото так: «Гарна композиція, освітлення та кольори, приваблива презентація пам’ятки, попри певну лаконічність».
У списку об’єктів культурної спадщини Житомирської області є 3500 об’єктів, лише 1041 пам’ятка має свої фото у Вікісховищі — 29% від загальної кількості у списках. У 2020 на конкурс надійшло 966 фото 202 пам’яток від 37 авторів. Світлини 55 об’єктів області завантажено на конкурс вперше за 9 років проведення фотозмагання.