Анонси

«Україна Інкогніта» запрошує відкривати маловідомі пам’ятки: відзнака для учасників «Вікі любить пам’ятки»

ГО «Україна Інкогніта» оголошує відзнаку у межах української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Призами буде нагороджено трьох авторів за «Якісне фото маловідомої пам’ятки» та автора світлини (чи серії світлин) нерозтиражованої пам’ятки — «Відкриття».

ГО «Україна Інкогніта» зареєстрована із 2016 року, але їхній краєзнавчий сайт ukrainaincognita.com, присвячений подорожам маловідомими місцями України, став туристичним порталом для тисяч українців задовго до створення юридичної особи. На сайті розміщено понад 100 тисяч сторінок з мандрівок та експедицій членів команди «Україна Інкогніта», а їхній канал YouTube пропонує відео з експедицій команди у райони постраждалі з початку повномасштабного російського вторгнення — займатися краєзнавством в Україні стає небезпечним. Члени команди «Україна Інкогніта» були й у журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» й серед активних учасників.

Усі світлини малопредставлених пам’яток, які відповідають Регламенту, завантажених у межах конкурсу, розглядатимуться на цю відзнаку представниками ГО «Україна Інкогніта». Нагороджено буде трьох авторів за «Якісне фото маловідомої пам’ятки» та автора світлини (чи серії світлин) нерозтиражованої пам’ятки «Відкриття».

Роман Маленков, фотограф, головний редактор сайту «Україна Інкогніта», прокоментував відзнаку так:

«Наш власний проєкт тримається на ентузіазмі краєзнавців та мандрівників, які люблять пізнавати цю terra incognita, яку ми знаємо як Україна, і ми любимо і хочемо ділитися цими пізнаннями з іншими. У цьому цілі проєкту “Вікі любить пам’ятки” відповідають нашим. Ми, звичайно, вважаємо, що пора відходити від фотографування тільки офіційно визнаних державою пам’яток, адже багато дійсно важливих об’єктів культурної спадщини ні за часів радянської окупації території України, ні тепер, не ставлять на облік. Але ми також розуміємо, що це специфіка нашої країни, тоді як в інших країнах пам’яткоохоронна справа часто орієнтується на туризм і не визначається тільки державою. Цього року ми вирішили підтримати учасників фотозмагання нашою відзнакою, особливо зважаючи на складнощі проведення конкурсу під час воєнного стану, а вже наступного року сподіваємося започаткувати спеціальну номінацію від “Україна Інкогніта” у межах конкурсу, яка не буде обмежена тільки офіційним статусом, а буде демонструвати справжню різноманітну культурну спадщину України».

Наприклад, ось світлини не дуже відомої, але ефектної пам’ятки у селі Вергуни Полтавської області. Про цю величну споруду, яка перебуває під загрозою руйнації, можна більше прочитати та подивитися на сайті «Україна Інкогніта».

Іван Биков, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

 

Олександр Мальон, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Також представник ГО «Україна Інкогніта» ввійде до складу журі основної номінації конкурсу.

Як взяти участь

  1. Перейдіть на сторінку конкурсу у Вікіпедії (wlm.photo).
  2. Створіть або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Зверніть увагу: у звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі можуть брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року (включно).

Для контексту: 

2 коментарі до “«Україна Інкогніта» запрошує відкривати маловідомі пам’ятки: відзнака для учасників «Вікі любить пам’ятки»

    • Якщо цей об’єкт не є на обліку як пам’ятка, тоді цього року ця фотографія у рамках конкурсу не буде розглядатися. Підготовка й робота з додатковими списками (не тільки списками в основній номінації) забирає багато часу, якого зараз у команди нема, тому ми цього року працюємо тільки зі світлинами та відео, які зображують об’єкти з охоронним статусом. Ви завжди можете завантажити світлину за межами конкурсу, щоб використать у статті Вікіпедії, або зачекати до наступного разу, коли, сподіваємося, вийде організувати складнішу версію фотозмагання

      Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *