МіжнароднеПереможці

Фото з України ввійшло до п’ятірки найкращих на міжнародному конкурсі Wiki Loves Monuments 2023

Четверте місце у найбільшому у світі міжнародному фотоконкурсі «Wiki Loves Monuments» посіла робота з України. Протягом конкурсного періоду, який тривав із вересня по жовтень 2023 року, понад 4700 учасників завантажили майже 220 тисяч світлин пам’яток із 46 країн. Ці роботи завантажені під вільною ліцензією на Вікісховище і їх можна використовувати для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2023 році конкурс вже відбувся втринадцяте.

Кандидатами на перемогу у конкурсі 2023 року були фіналісти національних етапів країн-учасниць, кожна з яких представила до 10 номінантів міжнародному журі. Серед країн, які вперше брали участь, були Того, Замбія та Узбекистан.

25—26 березня організатори міжнародного конкурсу оголосили рейтинг із 25 найкращих світлин, і українська культурна спадщина представлена роботою із зображенням Андріївської церкви у Києві — однієї з найвідоміших пам’яток Києва.

«Фотографія моє давнє хобі. У мережі викладаю тільки маленьку частину всього відзнятого, тому вирішив надати свої фото Вікіпедії, для того, щоб якомога більше людей у світі побачили, яка неймовірна і мальовнича наша Україна», — розповів автор фото Максим Попельнюх. Світлина датована 17 листопада 2021 року.

Автори світлин, що посіли 1—10 місця, отримають призи міжнародного конкурсу та дипломи, з 11 по 15 місця отримають дипломи, а місця із 16 по 25 — почесну згадку (honorable mention) від міжнародного журі як визнання високого місця цих робіт.

Уперше конкурс організували у 2010 році в Нідерландах, тоді було зібрано 12 500 зображень голландських пам’яток. За тринадцять років проведення конкурсу було завантажено більше 3,1 млн зображень пам’яток різних країн.

2014 року світлина з України — робота Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірського монастиря (Донецька область, Україна) — перемогла у міжнародному конкурсі. Світлини українських пам’яток потрапляли до топ-25 світлин також у 2016, 2017, 2019 та 2021 роках. 

Усі фотографії, завантажені на конкурс, можна вільно використовувати за умови вказання авторів і ліцензії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *