Новини / NewsСпецномінації

Спеціальна номінація «Via Regia Ukraine» 2021

ГО «Асоціація культурно-мистецьких центрів “Віа Регіа Україна”» та Державний історико-культурний заповідник міста Дубно вдруге оголошує спеціальну номінацію від проєкту «Via Regia Ukraine» у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Цього року «Королівський шлях» охопить пам’ятки вже п’ятнадцяти населених пунктів.  

Спеціальна номінація від проєкту «Via Regia Ukraine» створена за маршрутом української частини символічного «Королівського шляху» (латинською — Via Regia), що об’єднує сучасні європейські міста восьми держав — Бельгії, Білорусі, Іспанії, Литви, Німеччини, Польщі, Франції та України. У 2005 році ця ініціатива була відзначений як «Великий культурний шлях Ради Європи» (Major Cultural Route of the Council of Europe), а 2009 року була створена мережа «Via Regia – культурний шлях Ради Європи». 

Команда «Via Regia Ukraine» зазначає:

«Ми розвиваємо внутрішній та виїзний туризм за допомогою ініціативи культурних шляхів Ради Європи в Україні», і це підтверджують і відгуки учасників. Наприклад, тогорічна учасниця, Катерина Байдужа, зауважила, що маршрут «Via Regia Ukraine чудово підходить для короткої подорожі з Києва». Журі відзначило її світлину з міста Острог. А Костянтин Буркут поділився, що завдяки спецномінації «краще пізнав Київ», адже «скільки цікавих місць у столиці, про які й не здогадуєшся!».

У межах спецномінації цього року автоматично візьмуть участь подані на конкурс «Вікі любить пам’ятки» світлини всіх об’єктів нерухомої культурної спадщини п’ятнадцяти міст та населених пунктів п’яти областей України: Дубно, Рівне, Острог, Тараканів, Львів, Броди, Підкамінь, Підгірці, Олесько, Городок (Львівської області), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир, Київ.

Переможцями у спецномінації 2021 року стануть:

  • автори трьох найкращих фото за оцінками спеціального журі;
  • автори найкращих фотографій пам’яток в кожному населеному пункті;
  • найактивніші учасники, що завантажили найбільшу кількість якісних світлин.

Відзначені учасники отримають сувеніри та дипломи від проєкту «Via Regia Ukraine».

Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу і до спеціальної номінації від «Via Regia Ukraine», завантажувати фотографії, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження. 

Нагадуємо, що участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажити світлини власного авторства з конкурсних списків. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу, головне, щоб це були власні роботи. Щоб взяти участь у спеціальній номінації, зайдіть на сторінку viaregia.wlm.photo, знайдіть потрібний населений пункт і відкрийте вкладку, відшукайте потрібний об’єкт у списку та натисніть «Завантажити фото» чи «Завантажити ще» навпроти об’єкта у колонці справа.

Сторінка спецномінації у Вікіпедії: viaregia.wlm.photo

Про проєкт «Via Regia Ukraine»

Реалізація проєкту «Via Regia Ukraine» розпочалася за ініціативи Державного історико-культурного заповідника міста Дубна в 2020 році і знайшла підтримку Українського культурного фонду (УКФ) та Рівненської ОДА. Особливістю та унікальністю проєкту є наявність німецьких партнерів — Європейський культурно-інформаційний центр в Тюрінгії.

Розвитком проєкту «Via Regia Ukraine» в Україні займається ГО «Асоціація культурно-мистецьких центрів “Віа Регіа Україна”» з центром в м. Дубно. Об’єднуючи 5 областей та 11 міст, Асоціація є однією з наймасштабніших культурних спільнот в Україні.

Ціллю проєкту є активізація і об’єднання зусиль культурно-мистецьких закладів України в плані збереження та популяризації історико-культурної спадщини України, а також сприяння культурному та туристичному розвитку як кожного регіону, так і всієї мережі загалом.

У 2021 році за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) та Державного агенства з розвитку туризму (ДАРТ) відбувається реалізація наступного етапу проєкту «Via Regia Ukraine — культурний та туристичний маршрут Ради Європи в Україні», в ході якого передбачено створення туристичного маршруту та маркування української частини шляху Via Regia, а також створення нових та об’єднання вже існуючих в Україні рішень щодо цифровізації об’єктів і розміщення їх на єдиному web-ресурсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *