АнонсиСпецномінації

«Відео»: долучайтеся до спеціальної номінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2023

Упʼяте в межах української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбудеться спеціальна номінація «Відео». Її основна мета — зібрати під вільною ліцензією якнайбільше високоякісних відеороликів об’єктів нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

Скриншоти статті Вікіпедії про Миколаївський Городоцький жіночий монастир, проілюстровані відео-переможцем 2022 року авторства Олексія Бухала

«Відеоролики є надзвичайно корисними для ілюстрування статей Вікіпедії, це те, чого бракує у паперовому форматі, але можна реалізувати для онлайнового, і це саме те, що потрібно для кращого документування пам’яток», — прокоментував Atoly, член організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки» та ініціатор спеціальної номінації «Відео». 

«Звісно, це технічно складніше, адже приймаються тільки формати Theora чи Webm, що часто означає необхідність додаткового конвертування. Також у нас значно суворіші вимоги до аудіодоріжки — музика має бути під вільною ліцензією, але ми також приймаємо відео без звуку. Цього року дуже сподіваємося отримати десятки якісних відео для ілюстрування статей Вікіпедії різними мовами про нерухому українську культурну спадщину».

Як узяти участь

Відео можна вантажити безпосередньо зі списків пам’яток. Для цього знайдіть у списках рядок з об’єктом, зображеним на відео. У колонці «фото» натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Після завантаження відеофайл автоматично братиме участь у спеціальній номінації «Відео».

Вимоги до відео

Роботи, які ви подаєте на конкурс, обов’язково мають бути власного авторства, містити ідентифікатор об’єкта (ID), географічні координати та відповідати регламенту конкурсу

Зверніть увагу: у звʼязку з воєнним станом в Україні, на участь у конкурсі можна подавати відео зроблені до 30 червня 2023 року включно.

  • Формат: Theora чи Webm, роздільність файлу — не менше 720 пікселів за меншою стороною (наприклад, 1280х720). Про конвертацію відео читайте тут: Help:Конвертація відео.
  • Рухи мають бути повільними, щоб можна було зосередитися на деталях зображення. Для цього можна використовувати штатив чи стабілізатор.
  • Зображення повинне мати помірну насиченість.
  • Відеозапис має бути зроблений в межах однієї місцевості, не «колажем» різних віддалених один від одного об’єктів.
  • Відеозапис повинен мати зрозумілу описову назву, бажано українською або англійською мовою.
  • Обробка у відеоредакторах дозволяється, але помірна.
  • Аудіо: можна подавати без звуку. Якщо звук на фоні є, то бажано, щоб він перебував на однаковому рівні протягом усього відео. Різкі гучні сторонні шуми не бажані. Якщо ви щось розповідаєте, рекомендуємо додати субтитри. Можна використовувати або власне виконання музики (що написана й виконується вами), або взяти аудіо під вільною ліцензією. Використовувати чужу музику без вільної ліцензії — заборонено.

Журі та нагородження

Цьогоріч за результатами спецномінації журі визначить авторів трьох найкращих відео, які отримають призи від організаторів.Також буде відзначено найактивнішого завантажувача якісних робіт.

Журі спеціальної номінації формується і буде оголошене згодом.

Ще одне відео-переможець 2022 року авторства Олексія Бухала, зафільмоване у Почаївській лаврі 

Корисні посилання: 

Для контексту: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *