«Вікі любить пам’ятки» чекає на ваші світлини та відео!
Українська частина конкурсу «Вікі любить пам’ятки» триває до 30 вересня, нагадуємо як взяти участь.
Починаємо із реєстрації
Спочатку для участі у конкурсі потрібно мати свій акаунт на сайті Вікіпедія. Саме з нього ви можете завантажувати фотографії. Якщо ви вже маєте вікіпедійний акаунт, то нового створювати не потрібно. Така ж процедура завантаження відео, які змагаються у відповідній спецномінації. Важливо при реєстрації вказати е-мейл, яким користуєтеся, щоб після конкурсу отримати сертифікат про участь чи повідомлення про призи та сувеніри.
Кількість фото та відео від одного учасника необмежена, але слід врахувати нюанс, що для перемоги у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» важливо фотографувати ті об’єкти, фото яких раніше не завантажували на конкурс, адже за них буде більше балів. Світлини зроблені у попередні роки також можна подавати, якщо вони вашого авторства.
Отож коротко про участь: заходимо на сайт wlm.photo, знаходимо пам’ятку у конкурсному списку, завантажуємо фото/відео включно до 30 вересня та очікуємо відповіді журі. Вказуємо при реєстрації е-мейл, щоб організатори змогли зв’язатися.
Перемоги і спецномінації
Конкурс «Вікі любить пам’ятки» має такі основні номінації: «За найкраще фото» (10 перших місць),«За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» (10 перших місць), «За найкраще фото регіону» (1 перше місце у кожному регіоні), «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток у регіоні» (1 перше місце у кожному регіоні). Також окремо буде відзначено найактивніших новачків конкурсу (10 перших місць).
Також у рамках «Вікі любить пам’ятки» є вісім спеціальних номінацій: «Єврейська спадщина», «Квіти України», «Млини», «Пам’ятки національно-визвольної боротьби», «Пам’ятки Подесення», «Via Regia Ukraine», «Аерофото», «Відео». Прийом робіт для участі у них також триває до 30 вересня.
Яких світлин не вистачає
Найменш представленими поки що є Севастополь, Крим, Миколаївська, Херсонська та Луганська області. Крим та Севастополь зараз окуповані і зробити нові світлини практично неможливо, але на конкурс можна подавати й фотороботи зроблені у попередні роки. Усі подані на конкурс роботи можна переглянути у конкурсній категорії: Category:Images from Wiki Loves Monuments 2021 in Ukraine.
Якщо будівля, світлину якої ви хочете подати не має офіційного охоронного статусу, але перебуває під загрозою забудови чи руйнації, то її слід подавати у спецномінацію «Квіти України». Якщо ви маєте світлини таких пам’яток, але не знаходите їх у конкурсних, то з питань доповнення списків звертайтеся за електронною адресою організаційного комітету wlm@wikimedia.org.ua. Детальні умови участі, списки об’єктів та перелік спецномінацій ви знайдете на головній сторінці конкурсу: wlm.photo.