Вікі любить пам’ятки – 2013 стартує 1 вересня

30 днів залишилось до старту конкурсу “Вікі любить пам’ятки” – 2013. “Вікімедіа Україна” вдруге проводитиме цей конкурс в Україні і вдруге фотографи та фотолюбителі з України матимуть можливість подарувати свої кращі фотографії пам’яток України світові.

Минулий конкурс, дебютний для нас, був вдалим. Україна фінішувала третьою, зібрала більше 33 тисяч фотографій для більш як 7 тисяч пам’яток. Потім, щоправда, результати були переглянуті – деякі фотографії були дискваліфіковані, зокрема через те що були не авторськими, а просто скопійовані з сайтів, і німці таки відтіснили на 4-е місце. В конкурсі взяли участь близько 600 учасників з різних куточків України. Успіх конкурсу став значним креативним поштовхом для вікімедійців. “Вікімедіа Україна” ініціювала проведення ряду нових проектів, зокрема:

  • Одразу ж після конкурсу “Вікі любить пам’ятки” було проведено конкурс статей і фотографій для Закарпатського реігону, а навесні цього року – для Миколаївської області. Кожен з цих конкурсів приніс українському розділу Вікіпедії близько 300 статей і кілька сотень фотографій з цих регіонів.
  • У травні 2013 року за прикладом “Вікі любить пам’ятки” був організований подібний конкурс – “Вікі любить землю“, в ході якого було сформовано список з 7384 об’єктів природно-заповідного фонду України і 1104 з них було сфотографовано. Цей конкурс поки що не має аналогів у світі.
  • “Вікімедіа Україна” також стала першою із регіональних відділень Фонду Вікімедіа, що стала партнером музичного конкурсу і наважилася на організацію концерту з ексклюзивним репертуаром.
  • Нарешті, саме Україні випала честь увічнити Вікіпедію на небосхилі – астероїд з такою назвою був відкритий і названий іменем нашого улюбленого Інтернет-ресурсу астрономами Андрушівської лабораторії.

Що очікує на конкурсантів у 2013 році? Списки пам’яток поповнюються новими об’єктами. Станом на 2 серпня загальний список пам’яток нараховує 41924 об’єкти, з яких лише для 8315 є фотографії. Інтерактивна карта пам’яток налічує 6598 об’єктів – саме для стількох на сьогодні нам вдалося встановити їх географічні координати. Протягом місяця, що лишився до початку конкурсу ми сподіваємося поліпшити ці показники.

Призовий фонд конкурсу залежитиме частково від того, чи отримає “Вікімедіа Україна” грант Фонду Вікімедіа, а частково від можливостей наших майбутніх партнерів. Як і минулого разу – ми відкриті для співпраці! Контакти Ви знайдете на відповіднй сторінці сайту.

Учасникам ми бажаємо ретельно підготуватися! Як і минулого разу ми плануємо передбачити “кількісні” призи – а саме за кількість відзнятих пам’яток, отже чим більше об’єктів ви зможете об’їхати і сфотографувати, тим більший шанс Ви матимете виграти цінний приз!

2 коментарі до “Вікі любить пам’ятки – 2013 стартує 1 вересня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *