ПереможціРезультатиСпецномінаціїСтатистика

Найкращі фото Запорізької, Чернігівської та Житомирської областей

Журі фотоконкурсу «Вікі любить памʼятки» оцінили роботи учасників та учасниць, тож представляємо вашій увазі найкращі світлини Запорізької, Чернігівської та Житомирської областей 2022 року.

Запорізька область

У Запорізькій області найкращою стала світлина Олександра Мальона. На ній зображений замок Вальмана, який розташований у місті Запоріжжя.

Членкиня журі Яна Тимошенко так прокоментувала цю світлину: «Фотографія зроблена з вдалого ракурсу, об’ємна, інформативна, добре передає архітектуру будівлі та її стан. Об’єкт зображення є рідкісними і цікавим для застосування у Вікіпедії». Вікторія Тахтаулова, членкиня журі, написала, що їй «сподобалось поєднання архітектури двох часів. Приємно, що цей замок не занедбаний».

Зображення цієї церкви вперше стало найкращою світлиною Запорізької області. У попередні роки цей регіон представляли «Садиба Попова» у місті Василівка, Кам’яна Могила, Дніпровська ГЕС тощо.

У списку пам’яток Запорізької області є аж 1227 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 754 (61%) пам’ятки. У 2022 році конкурсанти завантажили 265 світлин 182 об’єктів, 18 з них — вперше. 10 учасників та учасниць подали свої роботи у 2022 році, а за всю історію конкурсу — 202.

Чернігівська область

Найкращим фото Чернігівської області у 2022 році стала робота Олександра Арендаря із зображенням Воскресенської церкви — православного храму кінця XVII століття у смт Седнів

На думку членкині журі Вікторії Тахтаулової фото «передає особливу атмосферу та викликає бажання опинитися там і побачити на власні очі цю зоряну ніч». Вона також відзначила вдалий «час доби для створення цієї світлини». 

Ця пам’ятка вперше стала найкращою у своєму регіоні. У попередні роки Чернігівщину представляли Троїцько-Іллінський монастир, Густинський монастир, П’ятницька церква та інші.

Олександр, який вже не вперше бере участь у фотозмаганні (наприклад, у 2021 його робота теж стала найкращою у Чернігівщині) поділився, що йому «цікаво позмагатися з талановитими фотографами та висвітлити свій рідний край».

У списку пам’яток Чернігівської області знаходиться 6966 об’єктів, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 1466, тобто 21%. У 2022 році конкурсанти та конкурсантки завантажили 663 фотографії 332 пам’яток. З них 12 — завантажені вперше. 32 авторів подали свої роботи на конкурс минулого року, а за всю історію конкурсу — 336.

Житомирська область

Найкращою світлиною Житомирської області за результатами оцінювання журі стала робота Ганни Глушакової, на якій зображено Костел святої Клари у селі Городківка. Цей храм розташований на невисокому березі річки Лебедівки. Побудований в еклектичному стилі з елементами неоготики та модерну XX століття.

Вікторія Тахтаулова прокоментувала фото так: «(…) сподобався ракурс, який чудово дає зрозуміти розміщення і передає всю атмосферу цього костелу, яку додатково підкреслено м’яким світлом».

Авторка світлини вперше взяла участь цього року. Вона розказала, що на це її мотивувало розуміння важливості «збереження пам’яті до наші історію та культуру, які зазнали знищення або пошкодження під час воєнних дій та умисного пошкодження окупантами».

Фото цієї пам’ятки вже було найкращою світлиною Житомирської області у 2016 та 2015 роках.

Список пам’яток Житомирської області налічує 3490 об’єктів, 1163 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (33%). Минулого року учасники завантажили 190 фотографій 106 пам’яток. З них світлини 22 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 241 учасник подавав роботи на конкурс, а у 2022 — 18 авторів.

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Для підготовки публікації використано матеріали зі статей Вікіпедії «Воскресенська церква», «Костел святої Клари».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *