ОбласніПереможціРезультатиСпецномінації

Найкращі фото Одеської, Черкаської та Івано-Франківської областей

Представляємо вашій увазі підбірку найкращих світлин Одеської, Черкаської та Івано-Франківської областей української частини фотоконкурсу «Вікі любить памʼятки» 2022.

Одеська область

Найкращим фото Одеської області у 2022 році стала робота Олександра Мальона із зображенням Церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове.

«Дуже приваблива мальовнича презентація маловідомої памʼятки. Вдало вибраний час зйомки (зимовий ранок) дає таку насиченість кольорів, яка присутня і на інших зображеннях з цієї зйомки. Додаткову привабливість надає акцент на хресті з старого цвинтаря Малого Буялика на першому плані (назва села до 1920 року), який також є памʼяткою, тобто світлина ніби підкреслює плинність та спадковість історичного розвитку», — зазначила членкиня журі Наталія Шестакова

Ця пам’ятка вперше стала найкращою у своєму регіоні. У попередні роки Одещину представляли Одеський національний академічний театр опери та балету, Воронцовський маяк, Собор Успіння Пресвятої Богородиці та інші.

У списку пам’яток Одеської області знаходиться 2839 об’єктів, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 2074, тобто 73%. У 2022 році конкурсанти та конкурсантки завантажили 1102 фотографії 475 пам’яток. З них 7 — завантажені вперше. 18 авторів подали свої роботи на конкурс минулого року, а за всю історію конкурсу — 348.

Черкаська область

Найкращою світлиною Черкаської області за результатами оцінювання журі стала робота Сергія Венцеславського із зображенням Троїцької церкви у селі Пугачівка, збудованої у 1761 році. Ця церква є унікальною для Черкащини, оскільки церков подібного плану (тризрубних, триверхих), колись типових для Середньої Наддніпрянщини, тут залишилося лише дві.

Членкиня журі Надія Лиштва зазначила: «Фотографія має гарну технічну якість та композицію, яка дозволяє оцінити архітектуру церкви в цілому, її ярусність та членування вертикальних та горизонтальних об’ємів. Вдало підібраний час фотофіксації — памʼятка має тепле освітлення та м’які тіні, залишаючи позитивне враження від споглядання.

Фото цієї пам’ятки вперше стало призовим у номінації «Найкраще фото регіонів України». У попередні роки цю позицію займали Троїцька церква у селі Драбівці, Національний дендрологічний парк «Софіївка» тощо.

Відео з цією церквою того ж автора посіло призове місце у спеціальній номінації.

Список пам’яток Черкаської області налічує 3040 об’єктів, 1983 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (65%). Минулого року учасники завантажили 609 фотографій 257 пам’яток. З них світлини 8 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 256 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 27 авторів.

Івано-Франківська область

У Івано-Франківській області найкращим фото за оцінками журі стала світлина авторства Вадима Постернака. На ній зображена Церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Крилос — чинний греко-католицький храм, зведений близько 1586 року українським шляхтичем Марком Шумлянським.

«Гарна презентація памʼятки у середовищі. Суворість хмарного неба вигідно відтіняє світлий колір церкви та садових квітів», — відгукнулася про світлину членкиня журі Наталія Шестакова.

Зображення цієї церкви вперше стало найкращою світлиною Івано-Франківської області. У попередні роки Прикарпаття представляли Віадук у Ворохті, Палац-садиба Рея у Приозерному, Астрономічна і метеорологічна станція на горі Піп Іван. 

У списку пам’яток Івано-Франківської області є аж 3727 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 1785 (47%) пам’яток. У 2022 році конкурсанти завантажили 459 світлин 303 об’єктів, 18 з них — вперше. 24 учасники та учасниці подали свої роботи у 2022 році, а за всю історію конкурсу — 320.

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Для підготовки публікації використано матеріали зі статей Вікіпедії «Пугачівка», «Церква Успіння Пресвятої Богородиці».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *