Обласні

Переможні світлини з Вінницької та Житомирської областей

Продовжуємо знайомити з цьогорічними переможцями «Вікі любить пам’ятки» — двома монастирськими комплексами Вінничини та Житомирщини.

Лядівський Усікновенський скельний печерний монастир, Лядова. Автор фото — Сергій Зисько
Світлина пам’ятки у Вінницькій області, що отримала найвищі оцінки журі і отримала відзнаку «Найкраще фото Вінницької області» 2018 року
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

У Вінницькій області перемогла світлина Усікновенського скельного монастиря. Цей чоловічий монастир розташований на скельній терасі на березі Дністра. З часу заснування у 1013 році Антоній Печерським, монастир пережив багато подій, але зберігся до сьогодні і є діючим. А мальовничі околиці ще й мають джерела цілющої води.

Членкиня журі Наталія Шестакова зауважила якість фотографії та відзначила її композицію.

Інша світлина Сергія з видом на цей же монастир, трохи поступилася за оцінками журі роботі-переможцю:

Лядівський Усікновенський скельний печерний монастир, Лядова. Автор фото — Сергій Зисько
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
Монастир Кармелітів Босих, Бердичів. Автор фото — Роман Наумов
Світлина пам’ятки у Житомирській області, що отримала найвищі оцінки журі і отримала відзнаку «Найкраще фото Житомирської області» 2018 року
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Найкращим у Житомирській області стало зображення Монастиря Кармелітів Босих. Це також діючий католицький монастир, що був побудований у 1630-1648 роках Янушем Тишкевичем. За часів свого існування пам’ятка пережила різні історичні перипетії, був і в  підпорядкуванні, і радянської влади, деякий час там навіть був атеїстичний кінотеатр.

З 1992 року почалося відновлення монастиря, було створено Санктуарій Божої Матері Бердичівської, яка була освячена і коронована Папою Римським Іоанном Павлом II.

Саму роботу Наталія Шестакова прокоментувала так:

(…) незвичне освітлення, ориганільне та якісне преставлення пам’ятки. Магічна атмосфера.

Нижче представлено світлину, що трохи поступилася переможцю за оцінками журі. Цілком можливо, що якби у журі було більше археологів, то ця робота отримала б вищі бали:

Городище. Південно-західна околиця, правий берег р. Коднянка. Село Городище, Житомирський район. Автор фото — DTA HISTORY
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Для підготовки публікації було використано матеріали з Вікіпедії «Усікновенський скельний монастир» та «Монастир Кармелітів Босих (Бердичів)».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *