РезультатиСтатистика

«Вікі любить пам’ятки» 2022: перша статистика

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2022 завершено. У ньому взяли участь 292 учасники та учасниці, які завантажили майже 14 тисяч світлин культурної спадщини України. Ділимося першою статистикою за цей рік.

Стара каплиця на кургані поблизу села Письмечеве на Дніпропетровщині

Нагадаємо, що впродовж жовтня 2022 року усі охочі могли взяти участь у «Вікі любить пам’ятки» — українській частині найбільшого у світі фотоконкурсу памʼяток культурної спадщини. 

У звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року (включно).Таке обмеження було встановлене організаційним комітетом, щоб не наражати учасників на небезпеку, а конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці. 

Всього за час проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022 до нього долучилися 292 учасники та учасниці, 177 з них — новачки. Разом вони завантажили 13 982 робіт, що принесло Україні четверте місце у світі. Міжнародну статистику за країнами можна переглянути за посиланням.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Яблуниця на Івано-Франківщині

Для участі у конкурсі ми отримали світлини з усіх регіонів України. У пʼятірці лідерів за кількістю надісланих фотографій:

  • Харківська область (4043 світлини, які зображують 566 об’єктів);
  • Одеська область (1102 світлин, 475 об’єктів);
  • Львівська область (889 світлин, 375 об’єктів);
  • Місто Київ (888 світлин, 304 об’єкти);
  • Вінницька область (726 світлин, 491 об’єкт).
Михайлівська церква у колишньому селі Красне у Чорнобильській зоні відчуження

Найменше світлин надійшло з областей, які нині перебувають під окупацією або розташовані в зоні активних бойових дій: 

  • Херсонська область (117 світлин, 59 об’єктів);
  • Луганська область (109 світлин, 76 об’єктів);
  • Донецька область (54 світлин, 22 об’єкти);
  • Місто Севастополь (34 світлин, 17 об’єктів);
  • Миколаївська область (31 світлин, 8 об’єктів).
Тихонівська церква у селі Титарівка на Луганщині

Одна з важливих цілей фотозмагання у 2022 році — створити архів світлин та відео культурної спадщини України на випадок їхнього руйнування у результаті російської агресії. 

Ми дуже раді тому, що зображення 351 памʼятки цьогоріч були завантажені вперше за всю історію фотоконкурсу. Найбільше з них — у Київській (47), Харківській (36), Луганській, Дніпропетровській та Вінницькій областях (по 23).

Загалом статистику за регіонами можна переглянути за посиланням. Статистика ще буде уточнюватися, адже хтось помилково міг завантажити світлини не за тією адресою.

Михайлівська церква у селі Топилище на Волині

Попри повмномасштабну війну та заборону на участь у конкурсі світлин, зроблених після 23 лютого, українська вікіспільнота показала чудовий результат та посіла почесне четверте місце серед 40 країн-учасниць. 

Попереду нас чекає визначення переможців у кожній з конкурсних номінацій. Щоб не пропустити — слідкуйте за нашими соціальними мережами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *