Історії учасників

Інтерв’ю. Ігор Пишний: «До війни більш за все любив фотографувати крейдову флору і краєвиди»

Прийом робіт на українську частину міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» вже завершився, але журі та організатори працюють над визначенням переможців у різних номінаціях. Щоб ви про нас не забували, продовжуємо публікувати «ювілейні» світлини та коментарі їхніх авторів.

Знайомтеся — Ігор Пишний, автор 3500-го завантаженого фото на цьогорічний конкурс.

Фото: з дозволу автора

Пане Ігорю, раді можливості віртуально з вами познайомитися трохи більше. Розкажіть, будь ласка, трохи про себе, про хобі. Що найбільше подобається фотографувати?

На теперішній час я — переселенець із міста Бахмут. Мої хобі зараз — велоподорожі, трохи риболовля в сезон. До війни більш за все любив фотографувати крейдову флору і краєвиди. Маю профіль на inaturalist.org. У наших краях є багатенько крейдяних відшарувань. Майже всі вони є ботанічними заказниками місцевого значення, а рослини там переважно ендеміки і червонокнижні. До цього я ще довго займався акваріумістикою, робив світлини риб.

Мій улюбленийзаказник «Крейдяна рослинність у селі Свято-Покровське» зараз за декілька кілометрів від лінії фронту.

File:Artemisia salsoloides(полин солянковидний). 04.jpg

Полин кураєвий (Artemisia salsoloides). Ботанічний заказник «Крейдяна рослинність у селі Свято-Покровське». Бахмутський район, Донецька область (червень 2020 року). Фото: Ігор Пишний, CC BY-SA 4.0

Дуже шкода, що вам довелося через повномасштабне вторгнення міняти і місце проживання, і змінювати все життя… Розкажіть нам про «ювілейне» фото, будь ласка

Про гору Пріся я дізнався від місцевих, а взагалі про неї мало є інформації. На горі ростуть рідкісні рослини, одна з них — Юринея верболиста (Jurinea salicifolia). На Лівобережній Україні є декілька локацій її проростання. 

Також на горі було слов’янське городище часу Київської Русі. Є декілька постів про гору на моїй сторінці в Фейсбуці, зокрема ця травнева фотосесія.

File:Вершина гори Пріся.jpg

Слов’янське городище часу Київської Русі, X—XIII ст. Олександрівка Полтавської області (травень 2023 року). Фото: Ігор Пишний, CC BY-SA 4.0
3500-те завантажене фото у конкурсі 2023

А як ви дізналися про конкурс «Вікі любить пам’ятки»? Чи є якісь побажання іншим учасникам та організаторам конкурсу?

Брав участь в конкурсі «Вікі любить Землю» 2020 року, а про конкурс «Вікі любить пам’ятки» дізнався із соцмереж. На жаль зараз триває війна і не всі охочі можуть взяти участь у конкурсі, але життя триває… Усім учасникам та організаторам бажаю натхнення в улюбленій справі — любіть природу й рідний край!

Дякуємо за розмову! Бажаємо цікавих велоподорожей!

Фото: з дозволу автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *