АнонсиНовини / News

«Вікіджерела люблять пам’ятки»: долучайтеся до кампанії оцифрування документів про нерухому культурну спадщину

З 1 грудня 2023 до 31 січня 2024 року пройде конкурс «Вікіджерела люблять пам’ятки». Його мета — оцифрування документів, що стосуються нерухомої культурної спадщини України, в українському розділі Вікіджерел. Запрошуємо долучатися усіх охочих. 

Анатолій Гончаров, співзасновник ГО «Вікімедіа Україна», член організаційного комітету, так прокоментував ініціативу проведення конкурсу: «Ще з 2012 року в Україні проводиться міжнародний конкурс пам’яток культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки”, метою якого є збір фото- та відеоматеріалів для ілюстрування статей у Вікіпедії. За цей час вдалося зібрати понад 385 тисяч світлин більше 40 тисяч об’єктів. У ході роботи над списками об’єктів культурної спадщини для проведення конкурсу, було отримано також багато документів, які хотілося і було б важливо мати оцифрованими в текстовому форматі. Саме тому виникла ідея провести конкурс з оцифрування документів, які стосуються пам’яток — накази Міністерства культури і туризму, Міністерства культури тощо».

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі. Для цього до кінця січня потрібно обрати й вичитати тексти тематичних документів. Основна вимога до вичитки — звірити, щоб відсканований текст відповідав оригіналу.

Як взяти участь

  1. Підпишіться у розділі «Учасники» на сторінці конкурсу.
  2. Виберіть документ для вичитки.
  3. Зазначте, який саме документ (чи документи) ви беретеся вичитувати, додавши посилання у колонку «Назва роботи у Вікіджерелах».
  4. Розпізнайте і власне вичитайте документ(и).
  5. Повторюйте кроки 1—4 стільки разів, скільки встигнете під час конкурсу, для різних документів.

Також, можна звіряти вичитані документи іншими учасниками.

Усі активні учасники й учасниці конкурсу, які дотримаються правил конкурсу та Вікіджерел, отримають сертифікати онлайн-магазинів і пам’ятні сувеніри; розмір призів залежить від обсягу внеску та якості вичитки.

Конкурс організовує команда волонтерів за підтримки ГО «Вікімедіа Україна». Для зв’язку із організаційною командою можна використовувати wikisource@wikimedia.org.ua та соціальні мережі «Вікі любить пам’ятки» (https://www.facebook.com/wlmua/; https://www.instagram.com/wlm_ukr/; https://twitter.com/wlm_ua).

Вікіджерела — сестринський проєкт Вікіпедії. Це вільна бібліотека, де розміщуються тексти різноманітних джерел, які мають обов’язково відповідати двом умовам: не порушувати авторських прав і не змінювати змісту першоджерела. Українськомовний розділ Вікіджерел існує з 2006 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *