«Фотоплівка 2023»: представлення журі
Цього року спеціальна номінація «Фотоплівка» проходить вже вдруге в межах української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Представляємо журі цієї спецномінації.
«Фотоплівка» — це спеціальна номінація фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» в Україні, метою якої є зібрати під вільною ліцензією «плівкові» фотографії різних років з різних куточків України, для ілюстрування статей Вікіпедії. На конкурс можна подавати скани фотоплівок чи світлин, зроблених на плівку.
За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників. Нижче представляємо журі спеціальної номінації «Фотоплівка», а також наводимо їхні очікування від робіт учасників. Ми також запитали у членів журі, чим вони займаються, які у них хобі, як у їхньому житті з’явилася фотографія, чи вони займаються відеозйомкою, що саме їх зацікавило у конкурсі, чому вони вирішили долучитися до журі, і що хотіли б побажати чи порадити учасникам й організаторам.
Андрій Чекановський — історик, археолог, фотограф. Член Національної спілки фотохудожників України:
«Серед моїх захоплень — археологія, історія, подорожі, фотографія. Остання — це дитяче хобі, яке з 1994 року переросло в професію. До 2003 року знімав для газет, журналів, рекламних агентств, а нині в основному займаюсь творчою фотографією для виставок і конкурсів. Загалом, популяризація культурної спадщини — моя професійна і творча діяльність.
Мої аматорський і професійний етапи занять фотографією припали якраз на час аналогових технологій, тож фотоплівка — те, чим займався дуже багато. Відповідно у спеціальній номінації “Фотоплівка” хотілося б побачити пам’ятки, які не збереглися, або які були змінені, старий вигляд історичних ландшафтів, вулиць міст, вигляд сіл у минулому. Можливо номінація спонукає фотографів заглянути у свої архіви. Щодо сучасної творчості — можливо автори відправлять роботи виконані в нетрадиційних техніках (монокль, пінхол, особливі види друку і т.п.).
А щодо критеріїв, то критерієм художньої оцінки будь-якого художнього твору є взаємна відповідність форми і змісту. Цей конкурс поєднує документалістику і художнє бачення, отже буду звертати увагу на досконалу передачу зовнішнього виду пам’ятки, світловий рисунок, композиційну витриманість, унікальність природних умов, відображених на фото, відсутність деталей, що заважають сприйняттю об’єктів».
Сайт: https://czekanowski.photo.i.ua/
Mark Volkoff (творчий псевдонім) — професійний фотограф, учасник «Вікі любить пам’ятки» попередніх років:
«Народився 7 лютого 1966 року у місті Луцьку. Мій батько був фотографом,тож і мене навчив фотографувати. З 13 років я почав фотографувати на фотоапарат “Смена-8”, потім батько подарував мені “Зеніт-Е”, і хобі поступово переросло в професійну роботу.
Для затвердження свого технічного рівня виграв передостанній 8-й рiвень “Майстер фотографії”, маю на нагороди “Behind The Lens”,”Top Rank 2019″, “Top Creator 2020”, “Top Creator 2021” тощо. З 2019 року член спілки (KolarіVisіon, USA) професійних фотографів інфрачервоної фотографії.
Постійно виставляю на світові фотовиставки гарні світлини Волинського краю, так 2021 року мої роботи з Луцька відзначили у спеціальній номінації “Via Regia Ukraine” від “Вікі любить пам’ятки”.
У вільний час цікавлюсь музикою, кіно, психологією».
Фейсбук: Mark.Volkoff.InfraPhotoArt/
Третій член журі — Антон М. (творчий псевдонім), автор контенту:
«Я з Харкова. Серед хобі можу виділити фотографію та відвідування нових міст, що тісно пов’язано між собою. Приблизно 3—4 роки тому я почав ставитися до фотографії як до виду візуального мистецтва.
Самостійного досвіду фотографуванням на плівкову камеру у мене небагато, я переважно займався фотосесіями для знайомих на фотоапарат “Київ-19”, та фотографуванням на звичайну “мильницю” під час відвідування нових місць. Але крім фотографії я також полюбляю знаходити старі фотоальбоми міст для того щоб знаходити найбільш вдалі візуальні рішення щодо ракурсів фотографії. Отже, переглядаючи роботи учасників я буду шукати для себе авторів, роботи котрих мені би хотілося бачити в сучасних фотоальбомах.При виборі переможців я перш за все буду звертати увагу на дотримання правил конкурсу, щоб фотографії не були викрадені с фотоальбомів, також це відноситься до авторів які будуть намагатися стилізувати знімки з цифрових камер під плівкові».
Для контексту:
- Сторінка спецномінації «Фотоплівка»: film.wlm.photo
- Анонс спецномінації 2023 року: «Фотоплівка» 2023: долучайтеся до спецномінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки»
Результати спецномінації 2022 року: Результати спеціальної номінації «Фотоплівка»