Найкращі фото Івано-Франківської, Луганської, Одеської, Полтавської та Черкаської областей
Зустрічайте п’ятірку фото, що перемогли в номінації «Найкраще фото області». Сьогодні представляємо фото інженерних споруд, що мають і культурну цінність, скіфське городище та добре відомий парк.
Івано-Франківська область
Фотографія залізничного кам’яного мосту у селищі Ворохта, неподалік в’їзду в село Вороненко, довжиною 170 метрів, стала найкращою серед поданих фото у Івано-Франківській області цього року. Автор фото — Валентин Ковальов.
Маргарита Повх, членкиня журі, журналістка, краєзнавиця, фотографиня, прокоментувала фото так:
Гарна композиція, приємні кольори. Світлина якісна, інформативна і разом з тим атмосферна. Трішки псують враження калюжі на передньому плані, але дійсно, серед усіх зображень цього об’єкту це мені сподобалось найбільше
На думку члена журі Сергія Криниці, фотографа та мандрівника, саме «вдала діагональна композиція плюс спокійна кольорова гама та висока технічна якість фото — те, що вивело це фото в обласні лідери».
У списку пам’яток Івано-Франківщини 3727 об’єктів. За 9 років конкурсу були подані фото 1559 пам’яток. Цього року 49 учасників завантажили понад 2500 фото 969 об’єктів культурної спадщини регіону.
Луганська область
У номінації «Найкраще фото Луганської області» перемогла вражаюча світлина «японського» манежу Деркульського кінного заводу, заснованого 1765 року, що в селі Данилівка Біловодського району. Знімок зробив Михайло Кулішов.
Надія Лиштва, членкиня журі та архітекторка, описала свої враження від фото так:
Це найбільш цікаве фото Луганщини за останні роки. Є незначні зауваги щодо якості знімка, але це більше стосується поганого освітлення приміщення. Фото атмосферне, живе і показує унікальну автентичну конструкцію кінного манежу
Список пам’яток Луганщини складає 1025 об’єктів. Із них лише 371 пам’ятка має свої фото у Вікісховищі. Цього року 14 учасників подали 149 фото 96 об’єктів Луганської області.
Одеська область
Серед фото пам’яток Одещини журі обрало найкращою світлину Воронцовського маяка, розташованого на краю Рейдового молу в Одеському порту. Автором фото є неодноразовий переможець нашого конкурсу Олександр Мальон. Фото Олександра ставали кращими, зокрема, в обласних номінаціях, наприклад, Станіславський маяк, приніс перемогу автору у 2019 році в Херсонській області. Фотографу подобається популяризувати архітектурні пам’ятки України, ілюструвати світлинами статті у Вікіпедії. Олександр захоплюється інженерними винаходами, які мають ще й архітектурну привабливість.
На думку Віталія Попкова, члена журі і фотохудожника:
Бачимо тут змістову композицію, яка виходить за рамки площини. Побудова об’єктів, які рухаються від глядача. Виразний центр композиції. Загальна ефектна побудова простору… Чесноти можна перераховувати і далі… Можу лише додати, що поліпшить знімок могли якісь атмосферні явища.
Загалом у списку об’єктів культурної спадщини Одеської області 2869 пам’яток, 2014 з них уже представлені вільними знімками у Вікісховищі. Цього року за перемогу в номінації змагались 34 автори. Вони подали 1898 світлин 387 об’єктів.
Полтавська область
Найкращим фото Полтавщини цього року став знімок Західного укріплення Більського городища. Переможну світлину зробила Оксана Дорошенко.
Городище розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району. Воно складається з трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об’єднаних однією фортечною стіною (Велике Більське городище). Загальна площа городища 4400 га.
Авторка цікавиться історією рідного краю та захоплюється фотографією. «Конкурс для мене — це чудова нагода зробити свій внесок у розвиток Вікіпедії і, звісно ж, популяризувати свою місцевість», — поділилась Оксана Дорошенко.
Олександр Харлан, член журі, архітектор, краєзнавець, зауважив про фото так:
По-перше — це фото фіксує характерний для України ландшафт, який дає повне уявлення про основні складові степової території; по-друге — на фото зафіксовано історичний об’єкт з унікальною історією; по-третє — обрано цікавий ракурс, що презентує важливу особливість головних складових укріплення (валу і рову), його масштаб і потужність, що дуже важливо для сприйняття і зацікавлення цим об’єктом. Слід відмітити приємну колористичну гаму, яка точно передає справжні природні забарвлення всіх елементів довкілля (починаючи від трави і закінчуючи небом). Саме правильно обраний ракурс і час фіксації дозволяють отримати доволі потужне і багатогранне сприйняття об’єкту і навколишнього середовища, ознайомити глядача з великою кількістю деталей і окремими особливостями природи і давніх масштабних споруд, створених людиною багато віків тому та дивом збережених, як згадка про сиву давнину нашої країни та велич людського генія наших пращурів!
Микола Ломако, член журі та архітектор зазначив:
Незвичайність цієї фотографії у тому, що вона поєднала скіфські часи із сучасним станом степів Полтавської області. Також витримані всі канони перспективного фото.
У списку пам’яток Полтавської області 3405 об’єктів, з них половина — 1717 пам’яток вже мають фото у Вікісховищі. Цьогоріч 42 конкурсанти завантажили понад 1900 фото 565 об’єктів культурної спадщини.
Черкаська область
Найкраща світлина в Черкаській області — фото парку «Софіївка» з комплексом водойм, паркових будівель, споруд і скульптур в Умані. Автором фото є Олександр Вовк.
Сергій Криниця, член журі, прокоментував цей знімок так:
Незважаючи на доволі таки розтиражований ракурс вдало підібрано час для фотографування. Початок золотої осені з його розмаїттям кольорів, цікаве небо, що відображається в ставі.
Парк «Софіївка» охороняється як пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця XVIII—початку XIX століть, пам’ятка паркобудування й архітектури України, музей природи і садово-паркового мистецтва. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей. Заснований у 1796 році власником міста Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької.
Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2971 об’єкт. За всі роки конкурсу вже 1902 пам’ ятки представлені фотографіями у Вікісховищі. Цьогоріч за перемогу в номінації змагались 52 авторів. Вони подали 2426 світлин 1032 пам’яток культури.
Для підготовки статті використані матеріали з Вікіпедії: Деркульський кінний завод, Воронцовський маяк, Більське городище, Національний дендрологічний парк «Софіївка», Ворохта, Вороненко.
Читайте також: