Новини / News

Найкращі фото Севастополя, Волинської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської областей

Представляємо ще п’ять фото, що стали найкращими! Пейзажі з пам’ятками, засніжені об’єкти та цікавий елемент інтер’єру синагоги у нашій сьогоднішній підбірці.

Севастополь

Фотографія Генуезької башти № 9, що у Балаклавському районі, стала найкращим серед поданих світлин пам’яток Севастополя. Автором є користувач із нікнеймом AlimThe Great із Севастополя. 

Наталія Шестакова, членкиня журі, вказала, що на фото перш за все бачимо «гарне кримське узбережжя, а об’єкт ледь видимий. Попри це і певні технічні зауваження до якості фото, композиційно та по виразності це найкраще зображення, на мою думку, з Севастополя цього року з наданої нам підбірки».

Башта є частиною генуезької, а пізніше османської фортеці Чембало, перші згадки про яку датовані датовані ХIV століттям. Ансамбль фортечних споруд розташований на вершині та схилах гори Фортечної (колишня Кастрон), яка височіє над входом до довгої та зручної для кораблів Балаклавської бухти. Нині фортеця напівзруйнована. Це головна історична пам’ятка Балаклавського району, одна із найцікавіших пам’яток історії та археології Криму.

Список пам’яток Севастополя налічує 672 об’єкти, з них 436 пам’яток вже представлені світлинами у Вікісховищі. Цього року на конкурс завантажили 177 фото 66 пам’яток міста.

Волинська область

Найкращим фото Волині стала зимова світлина В’їзної (Надбрамної) башти замку Любарта (Верхнього Замку) в місті Луцьку. Авторкою фото є Олена Селезньова.

Цей же знімок переміг у cпецномінації «Via Regia Ukraine» як найкраще фото Луцька. Замок Любарта одним з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків.

Журі відзначило вдалий ракурс, гарну композицію світлини.

Кількість пам’яток Волинської області у конкурсному списку сягає 3484 об’єктів. За дев’ять років конкурсу світлини є у третини з них — 1275. Цього року 28 учасників подали 843 фото 240 пам’яток Волині.

Дніпропетровська область

Ще одне зимове фото у сьогоднішній підбірці. Світлина Брянської (Миколаївської) церкви (тепер — Будинок органної та камерної музики) у місті Дніпро стала найкращою цьогоріч у Дніпропетровській області. Фото зробив Валентин Ковальов.

Фотографії цієї пам’ятки вже перемагали в обласній номінації у попередні роки.

На думку членкині журі Наталії Шестакової:

Гарна, хоч вже і відома з попередніх конкурсів композиція вдало презентує пам’ятку у навколишньому середовищі. Ніжні кольори та освітлення зимового дня, незайманий сніг створюють емоційне враження чарівної передноворічної казки

У списку пам’яток Дніпропетровщини 6821 об’єкт. Проте лише п’ята частина з них (1415) представлені фотографіями у Вікісховищі. Цього року 37 конкурсантів подали 2626 світлин 507 об’єктів.

Київська область

Вечірній пейзаж із церквою Марії Магдалини у Білій Церкві став найкращим знімком Київської області. Автором фото є Ростислав Маленков.

Церква була споруджена у 1843 році, храм чотиристовпний, однокупольний, хрещатий у плані. Реставраційні роботи в будівлі храму були проведені у 1988 році.  Стилістично належить до класицизму.

Наталія Шестакова, членкиня журі, зазначила:

Попри можливі зауваження щодо технічної якості фото — зображення є дуже виразним завдяки вдалому часу для фотографування та впійманим автором незвичайним кольорам, які справляють сильне емоційне враження

Сергій Криниця, фотограф, член журі, також зауважив, що «хоч пам’ятка і займає невелику частину кадру, але саме фото є гарним».

Вже третій рік поспіль, найкращим фото Київщини стає світлина з Білої Церкви. Минулого року у номінації переміг знімок Костелу святого Івана Хрестителя.

У списку пам’яток Київської області 2233 об’єкти культурної спадщини, 1416 з них вже відфотографовані та представлені у Вікісховищі. У 2020 році 51 автор подав 2352 фото 823 об’єктів.

Кіровоградська область

Фотографія фрагменту стелі зали Великої хоральної синагоги у Кропивницькому стала найкращою у Кіровоградській області. Знімок зробив Сергій Жолонко. Автор знімка захоплюється фотографією багато років, з 2016 року член НСФХУ. За словами Сергія Жолонка, вікіпроекти приваблюють його просвітницькою та документальною складовою, волонтерством та відсутністю «комерційного» навантаження.

Оригінальна двоповерхова будівля цієї синагоги виконана в характерному еклектичному стилі кінця XIX століття з романтичним напрямком мавританського стилю та належить до спадщини архітектурної школи еклектики в Україні. Сучасну Велику хоральну синагогу Кропивницького було збудовано на місці старої синагоги від 1853 року, що була зруйнована в 1895 році через аварійність конструкцій.

Наталія Шестакова коментує:

Найбільш привабливе зображення з Кіровоградської області цього року. Небанальне інтер’єрне фото, воно має гарну композицію, кольори

У списку пам’яток Кіровоградської області 2184 об’єкти. За дев’ять років конкурсу було подано світлини понад половини з них — 1233 пам’яток. Протягом конкурсного періоду 2020 року 26 учасників завантажили 875 фото 272 об’єктів.

Для підготовки статті використані матеріали з Вікіпедії: Чембало, Замок Любарта, Будинок органної та камерної музики, На честь рівноап. Марії Магдалини жіночий монастир (Біла Церква), Велика хоральна синагога.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *