Завершення конкурсу – Україна фінішує третьою!

ікона в каплиці у м.Белз, Львівщина
Картина в каплиці у м.Белз, Львівщина”
Фото – Viacheslav Galievskyi
Ця фотографія була завантажена за 3 секунди до кінця конкурсу і стала останньою з України

1 жовтня опівночі конкурс “Вікі любить пам’ятки” добіг свого завершення. З України надійшло більше 33 тисяч фотографій, завдяки чому Україна посіла третє місце серед 36 країн світу, в останні години конкурсу випередивши Німеччину. На першому місці Польща (понад 50 тисяч), на другому – Іспанія (більше 39 тисяч).

Цифри дещо відрізняються на статистичному сервері і серверах Вікісховища, статистичний сервер станом на 9 ранку 1 жовтня подає таку інформацію:

# Country Files Uploaders MBytes Details
1 Poland 51200 679 137400.4 Details
2 Spain 39351 757 106120.3 Details
3 Ukraine 33280 648 85456.6 Details
4 Germany 32900 984 110371.9 Details
5 France 27233 963 121016.0 Details
6 United States 21966 2006 77469.2 Details
7 Czech Republic‎ 17115 398 46224.0 Details
8 India 16776 2229 38382.0 Details
9 Russia 16399 1016 52539.3 Details
10 Austria 10796 293 44370.3 Details
11 Mexico 10198 765 24282.0 Details
12 Romania 8761 266 20373.3 Details
13 Italy 7824 804 22457.8 Details
14 Belarus 7458 183 22493.7 Details
15 Netherlands 7321 240 23538.0 Details

Наразі організатори конкурсу вестимуть підрахунки пам’яток,  сфотографованих кожним з учасників конкурсу для оцінки найактивніших та готуватимуть фотографії на розгляд журі для оцінки найкращих фотографій. Кількісну статистику учасників можна проглянути за цим посиланням (вгорі у випадаючому списку оберіть “Україна”). Для визначення призерів до уваги братиметься показник  “, тобто “за кількістю включених до списку ідентифікаторів“. Відтак, просимо учасників переглянути свої фотографії і уточнити ідентифікатори сфотографованих пам’яток. Це зручно зробити натиснувши кнопку “перегляд” – невірні ідентифікатори будуть виділені червоним. Виправлення слід робити вже на сторінці опису відповідної фотографії. В разі якщо система помилятиметься із забарвленням ідентифікатора у червоний колір – просимо повідомляти оргкомітет; таке можливе через затримку в оновленні бази даних статистичного сервера. За попередніми даними, найбільшу кількість пам’яток сфотографували учасники:

Investigatio 884 Перегляд
Aeou 759 Перегляд
Сергій Криниця (Haidamac) 699 Перегляд
Serg Smith 663 Перегляд

Оргкомітет розгляне також можливість додаткових нагород учасникам, які надіслали найбільшу кількість фотографій взагалі – їх імена ми можемо назвати вже зараз – це WoxBox (3502) та Alex Levitsky & Dmitry Shamatazhi (3134).

Просимо також учасників допомогти нам з категоризацією пам’яток. Важливо розсортувати пам’ятки по категоріях за містами або  регіонами, а для пам’яток, які мають по декілька фотографій – створити власні категорії.

Нарешті, попереду – визначення кількості фотографій, кількості пам’яток по регіонах України і ще чимало цікавих, але трудомістких статистичних підрахунків. Їх результати також будуть опубліковані у цьому блозі, тож залишайтесь з нами! А поки – величезна подяка всім, хто  долучився до конкурсу і вніс свою лепту у чудовий для України результат – третє місце!

 

66 коментарів до “Завершення конкурсу – Україна фінішує третьою!

 • Андрію!
  А що змінилось в алгоритмі підрахунку? Спочатку думав, що моя кількість “of different listed identifiers” зменшилася з 699 до 688, бо я редагував фото і перезавантажував їх.
  Але бачу змінилося і в інших учасників, і дивно, що у декого, наприклад Unvestagatio, дуже відчутно
  Тепер 4-ка виглядає так:
  Aeou 756
  Investigatio 707
  Haidamac 688
  Serg Smith 524

  Разом з тим відредаговані “червоні” ID так і лишилися

  Відповісти
 • Кстати, не хочу 3адевать чьи-то чувства, но на сколько логично награждать за количество загруженных фотографий? Хотя Одесские фотографии, у ребят, очень красивые есть,тут не поспорю.

  Відповісти
 • “Власне зараз слід проставити вручну шаблони {{Пам’ятка|xx-yyy-zzzz}} на кожну фотографію, номер відповідно конкурсному списку.” Тобто майже 1,5 тисячі фото вручну редагувати? А програмою перемістити xx-yyy-zzzz з категорії в ID не можливо? Це дуже полегшило в подальшу роботу і дало б час на редагування інших помилок. Буду щиро вдячний за дану допомогу. Має надію на порозуміння.

  Відповісти
 • Конечно приятно быть в тройке, да что уж в тройке, даже в 10ке быть почётно. Это показывает “продвинутость” и сознательность нашего населения. Но загрузка по 10-100 фотографий одного памятника, наверное, не совсем честно и красиво. Интересно будет посмотреть развёрнутую статистику.

  Відповісти
  • Ну по количеству уникальных ID , есть информация, ссылка в статье, а вот дальнейшую статистику, интересно будет глянуть )

   Відповісти
   • Здається тут намітилась певна криза – правила не забороняють, а на практиці зловживають. Хоч у деяких ситуаціях навіть 100 фотографій не шкодять. Далеко (зі свого Львова) ходити не буду – той же собор св. Юра, якщо “взяти” усі будівлі комплексу, деталі, елементи конструкції, стрих, підвали, крипти, побувати на куполі, зробити “каталог” видів цегляної кладки, мощення підлог і т. п. – то усі 100 будуть доцільні.

    Ну але сотня фотографій із ледь помітною зміною ракурсу – це звичайно ганьба.

    Відповісти
   • Зрештою, це проблема не тільки конкурсу. Давно категоризую файли і бачу, що наївні туристи постійно фотографують одне й те саме, з одних і тих же ракурсів і кидають у корневу категорію міста (мовляв – розбирайте вже самі). Ну і я розбираю… для деяких споруд набралось уже десятки подібних знимок. І що робити з цим? Кожен раз турист “відкриває” вокзал. Потім костел Єлизавети, собор св. Юра, оперний театр – стандартний набір і по колу…

    А між тим, як пройтись по списку – у Львові досі добра тисяча пам’яток без жодної (!) фотографії. Усі вони бідолахи в тіні підступного оперного.

    Відповісти
    • Є така проблема. Я не знаю як з нею вдіяти. В рамках конкурсу ми вели інклюзіоністичну політику, бо інакше не бачили б ми третього місця 🙂 Але навряд чи знайдеться людина, у якої вистачить ентузіазму потім відслідковувати і номінувати на вилучення подібні фотографії-близнюки.

     Відповісти
     • Що вам далось те 3 місце.
      Якщо так – купили би камеру з ресурсом 100 000 знімків і за день стали би чемпіонами ((( все це виглядає смішно …

    • Ви нічого з тим не вдієте. Стандартний набір був і буде, як був і буде пересічний турист, який ходить стандартним львівським/одеським/чернівецьким і т.д. маршрутом. І буде купа стандартних знимків відомих споруд зі стандартних ракурсів з рівня очей. Хіба на наступному конкурсі виключити ID таких надміру розкручених об’єктів 🙂
     А що робити з невідомими пам’ятками? Популяризуйте далі!
     Принагідно хочу подякувати Вам за велику кількість чудових фото невідомих пам’яток Львова! Другий день “сиджу” у Ваших завантаженнях і складаю маршрут на майбутній візит 🙂

     Відповісти
  • Наконец-то нашелся вменяемый человек.10-100 фото одного памятника, к тому же часто такого качества,
   которое не выдерживаеи ни какой критики (нарушены все возможные требования организаторов к фотографиям).
   Больше напоминает пионерскую игру – найди 10 отличий.
   И подымать вселенский шум о количестве фотографий поданых на конкурс (если бы их слегка редактировали – половину наверное выбросили бы в корзину).
   А идея хорошая.Хотя остается много вопросов к самим организаторам.

   Что значит фотография максимального качества ? Цель Wikipedia информация об обекте, и здесь достаточно 600-800 pix – это около 100кв , а не по 5000 pix – это 3мв.Может тогда соревноваться кто загрузил больше МВ ?

   Відповісти
   • Що означає “фотография максимального качества” – не знаю, чесно. Чи не могли б Ви підказати, де фігурує таке словосполучення?

    Вашу пропозицію змагатися за кількість мегабайт винесу на обговорення оргкомітету.

    Відповісти
    • “Вашу пропозицію змагатися за кількість мегабайт винесу на обговорення оргкомітету”

     Я вибачаюся, Андрію, але це погана ідея. Хтось має стару мильничку 5 Мп, хтось новий Нікон Д800 з 36 Мп, ясно, що розміри одного фото у них будуть кардинально відрізнятися. Невже заслуга буде лиш в мегапікселях?

     Відповісти
   • Учасники інших країн теж зловживають цим. Наприклад у світового лідера по кількості фото Пере Лопеза є такі знімки: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Museu_Barbier-Mueller_P1250056.JPG Можливо знімок можна залишити у Вікісховищі, однак непогано було би зняти з нього конкурсні тегі. І таких знімків достатньо, якщо б над завантаженнями П. Лопеза попрацювали бригади фотомодераторів, то не виключено, що била би знята, що найменш третина знімків.

    Відповісти
 • Прошу уточнити:
  Завантажено 1710 фото, з них до списку ідентифікаторів включено 473. При завантажені фото вікно “ID” в більшості часу не висвічувалось на сайті і всі ідентифікатори завантажених фото вставлялися в вікно “Категорія” (можете переглянути). Тобто – вся робота проведена не вірно? І тепер кожне фото редагувати? Скільки часу на це дається і чи дана робота буде дораховуватися до статистики. І чому при внесені було не завжди активне вікно “ID” на сторінці завантаження?

  Відповісти
  • Якщо вікно ID не висвічуватись, це означає, що Ви не користувалися спеціальним завантажувачем, а конкурсний шаблон додавали опісля. Слід було користуватися конкурсним, як це описано у нас на сайті.

   Власне зараз слід проставити вручну шаблони {{Пам’ятка|xx-yyy-zzzz}} на кожну фотографію, номер відповідно конкурсному списку. Категорію http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:53-101-0000 вилучайте, на жаль в ній багато різних пам’яток, тому вона нам ніяк не допоможе. приблизно тиждень у Вас є на ці виправлення. І уважно слідкуйте, щоб стояв шаблон з текстом “Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить пам’ятки 2012».”

   Відповісти
 • Вітаю всіх. Такий результат – справжня перемога. Дякую організаторам за роботу. Без вас просто нічого не відбулось би. Без вашої організації Україна опинилась би десь у третьому десятку.

  Третє місце красномовно демонструє потенціал, який у Вікіпедіях ми по-дурному ділимо надвоє. Добре видно і те, на що здатні інші країни без нашого внеску і “нашу” частку в інших Вікіпедіях (не буду тикати пальцем – і так ясно).

  —–
  Тепер трохи прозаїчно, але підніму ще раз питання категорій. Уже найближчі дні ми створимо їх сотні. Отже що куди ставимо?

  1. Якщо створюється категорія, то {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}} із файлів прибираємо чи ні? Бо коли шаблон стоїть тут і там, то порушує принцип категоризації.

  2. [[Category:Cultural heritage monuments in ХХ]] – те ж саме питання.

  Дуже прошу відреагувати, бо робота вже почалась. А поки нема роз’яснення – усе на марно. Будемо потім перебирати все наново.

  Відповісти
  • 1. {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}} не прибираємо. По ідеї він має бути і на сторінці файлу, і на сторінці категорії. Навіть навпаки, бажано буде додати цей шаблон до фотографій пам’яток, які були завантажені в минулому.
   2. [[Category:Cultural heritage monuments in ХХ]] – лишаємо тільки на сторінці категорії. Тут вступає в дію правило категоризації (сторінки небажагно відносити одночасно до категорії та її підкатегорії)

   Відповісти
 • Андрію, ще маю питання
  Чи можна завантажувати нові версії вже завантажених фото. Ну тобто те саме, тільки більшої роздільної здатності, поліпшене після коригування кольорів і т.д.?
  А то під час конкурсу не було особливо часу з тим бавитися 🙂

  Відповісти
 • Запитання: а десь можно побачити зведену в таблицю статистику по странах по показнику “by number of different listed identifiers“ ?
  На якому місті Україна по цьомц показнику ?

  Відповісти
 • Вітаю всіх з “бронзою”!!! 🙂
  Те, що ми обійшли таких “пам’яткових монстрів” як Францію та Німеччину – дуже гарний показник для нашої країни, де і раніше, і нажаль часто досі до культурної та архітектурної спадщини ставляться, як до непотребу.
  Сподіваюся, цей конкурс сприятиме популяризації та збереженню того, що ще лишилося.

  На рахунок перевірки ID – виявив у себе два червоних. Обидва по Кіровограду 35-101-9012 і 35-101-9004. Такі насправді є у “Списку пам’яток”, але, як зрозумів, їх не сприймає, оскільки то ідентифікатор загального комплексу памятки. Виправив на ідентифікатори конкретного об’єкту. Тепер наче працює

  Відповісти
 • І ще давно хотів звернути увагу, на те що іноді файли не завантажуються, ось приклад: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Дрогобич_-_Житловий_будинок_поч._ХХ_ст._вул._І._Франка,_12_.JPG

  У мене це було десь 2-3 рази. Вирішував цю проблему завантаженням файлу на сторінці файлу.

  Відповісти
 • Знайшов таку помилку: У переліку пыдсвічується червоним файл http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Crimea_Sevastopol_Istorychny_boulevard_Memorial_complex-60.jpg

  Можливо це тому, що я його завантажив раніше, ніж запис об’єкту був доданий у базу даних. За декілька днів до кінця конкурсу я додав декілька пам’ятників національного значення Севастополя згідно з однією з постанов Ради і на всяк випадок вирішив завантажити одне фото, щоб відслідковувати коли запис буде занесений в базу даних. Таким чином я думаю, що це фото не було десь відмічено…

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *