Яке з міст представлене найкраще?

В процесі перевірки ідентифікаторів та сортування пам’яток по областях організатори намагаються з’ясувати, яке з українських міст стало найактивнішим в цьогорічному конкурсі. Є два шляхи, якими можна визначити найкраще місто – порахувати загальну кількість фотографій, або порахувати кількість сфотографованих в цьому місті пам’яток.

Перший шлях технічно виглядає легшим. Для  підрахунку загальної кількості фотографій важливо лише правильно категоризувати фотографії за містами і порівняти вміст категорії пам’яток з конкурсною категорією. За попередніми підрахунками в цій номінації лідирують зі значним відривом 5 міст:

Харків 5072
Одеса 4716
Київ 2929
Львів 2186
Полтава 1165

Другий шлях технічно складніший і потребує участі всіх, хто хотів би бачити своє місто на вершині списку. Щоб порахувати кількість сфотографованих пам’яток, слід вклеїти фотографії до конкурсних списків пам’яток з Вікісховища. Як це робиться, детально описано на сторінках Вікіпедії.

На даний момент за статистичною таблицею кращі показники мають такі міста:

Київ 1686
Львів 511
Одеса 269
Полтава 249
Івано-Франківськ 162
Суми 114
Олександрія 100

Втім, ця таблиця оновлюється досить рідко, тому кінцеві результати можуть суттєво відрізнятися від тих, що є зараз. Зазначимо, що Харків, який лідирує за кількістю фотографій, за кількістю представлених пам’яток посідає лише 20-е місце, маючи лише 36 пам’яток з вклеєними фотографіями. Втім, думається, що в силах  учасників поліпшити ситуацію, додавши конкурсні фотографії до харківського списку.

Насамкінець – статистика завантажень на нашому сайті. Як видно із графіку нижче, з кожним днем наші учасники були все активнішими. Сподіваємось, що ця тенденція збережеться до наступного року!

Кількість завантажень у день
Кількість завантажень у день протягом конкурсу. Рекордним став останній день, коли було завантажено 5372 фотографії!

91 thoughts on “Яке з міст представлене найкраще?

 • Сповіщення: Вікіпедія любить пам’ятки. І я також – Нівроку

 • Андрій, не можу побачити, чи вже перемістили xx-yyy-zzzz з категорії в ID? По статистиці – ні . А це суттєво вплине на показники. Залишки з 0000 переберу, але всі переглядати та редагувати буду після Вашої допомоги . Дякую.

  Відповідь
 • Фіксую статистику кількості фотографій з різними правильними ідентифікаторами на цей момент. Діяльність Sreejithk2000 її імовірно спотворить…

  Investigatio 886 Перегляд
  Aeou 707 Перегляд
  Сергій Криниця (Haidamac) 703 Перегляд
  Serg Smith 665 Перегляд
  Островский Александр, Киев 427 Перегляд
  Posterrr 417 Перегляд
  Віктор 406 Перегляд
  Denis Vitchenko 365 Перегляд
  WoxBox 312 Перегляд
  Xsandriel 294 Перегляд
  Віктор Полянко 266 Перегляд
  Avaness 265 Перегляд
  AMY 244 Перегляд
  Vlad2003 223 Перегляд

  Відповідь
  • Интересно будет глянуть расстановку сил по Регионам, в расчете фотографий по разныйм ID’ам.

   Відповідь
    • Если честно, то я даже не знаю, как правильно считать рейтинг по городам.
     Если по количеству уникальных фотографий, то у Киева уже 1687, при том что во всех городах, кроме Львова, количество Памятников меньше, при чем на много…
     Если считать рейтинг по процентам заполнения, то на первых местах будут города, где меньше объектов.
     Как вариант, можно составить рейтинг из городов, где объектов больше 494 объектов.

     Відповідь
     • чому 494, а не, скажімо, 500 чи 450? :)))

     • Что бы Ивано-Франковск попал)

     • що за лобізм окремих міст? 😉

     • Ну просто одно дело, когда 50-100 объектов, которые можно за пару часов снять и город, где полторы- две тысячи объектов находятся, который нужно проколесить очень основательно.

    • Але до тих об’єктів ще потрібно дістатися. Найбільш важко їздити по різним невеликим містам та селам. А в великому місті за день можна зняти сотні об’єктів. Я не думаю, що хтось їздив по місцям у період конкурсу, а до цього конкурсу багато списків не були опубліковані і можливість зняти всі об’єкти достатньо обмежена.

     Малі ж міста у основному фотографують жителі великих міст, а більшість жителів населених пунктів взагалі не знають, що будівлі навколо них уявляють якусь там цінність.

     Відповідь
     • Мы же сейчас говорим не о рейтинге фотографов, а лишь населенных пунктов.
      Хотя в принципе, это уже и не так-то принципиально.

 • З невільною панорамою дуже велика проблема… І ми не можемо нести відповідальності за дії адміністраторів Вікісховища, яка видаляють зображення за те, що вони буцім-то не відповідають політиці проекту щодо авторських прав.

  Відповідь
  • але тоді в списки пам’яток, що допущені до конкурсу, вже точно не можна було включати пам’ятки створені після 1952 р. (бо якщо їх автор і помер відразу, 70 років ще не минуло).
   А це стосується більшості пам’яток монументального мистецтва.
   Про таке я вже і мовчу – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Munkacs_Kyrylo_Mephodiy.jpg 🙂

   Відповідь
   • Але насправді авторське право у Радянському союзі для скульптури і архітектури не існувало. Всі твори відразу відходили у суспільне надбання. Яким чином можна приватизувати те, що находиться у суспільному надбанні? Іншими словами, якщо в діючому законі про авторське право змінити срок дії права на безкінцевий, то тоді ж всі твори, які були створені за все існування людства будуть захищатись. Навіть теорема Піфагора буде належить його нащадкам, якщо такі знайдуться. Таким чином уявляється дуже не вірогідним, що наявний закон може діяти стосовно творів, які вже не належать автору, або які були створені до введення закону в дію.

    Відповідь
    • я взагалі не розумію, яким чином сфотографований будинок може порушити авторське право архітектора?

     Відповідь
 • Хтось може мені пояснити, що діється?
  Наприклад: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:22_Kybalchycha_Street,_Lviv_(01).jpg

  Користувач Sreejithk2000 масово видаляє завантажені за конкурсом фото на підставі “No freedom of panorama in Ukraine. Architect Tadeusz Wróbel (pl:Tadeusz Stanisław Wróbel) died in 1974”
  Тобто, як я розумію, якщо архітектор помер менш ніж 70 років тому, ми, завантаживши фото, порушили його авторське право?
  Що з цим робитимемо?

  Відповідь
 • Как я понял, списки получают из каких то архивных записей. Если у вас есть данные о том, что этот памятник состоит на учете у соответствующих органов, то предоставьте и все будет отлично. Я тоже опечален, что часть памятников и монументов не внесены в реестр.

  Відповідь
  • У мене немає критеріїв, за якими якийсь чиновник з “відповідних органів” вносив якісь архітектурні споруди в свій список.
   І чи він просто не забув щось внести, і чи перенесен список споруд повністю на сервер.
   Але я бачу поруч два будинки, і не розумію чому один з них внесено до списку а другий ні.
   Тому я фотографую обидва!

   Відповідь
   • Але на конкурс потрапить один… Претензії – до чиновників.

    Відповідь
    • Поки ще – претензії до Вас.
     За таке висловлювання:
     “…якщо людина не має жодних підстав вважати будинок пам’яткою, але свідомо ставить 0”
     Це не Вам судити має якась людина підстави вважати будинок пам’яткою, чи ні.
     І чи є (буде) ID цієї пам’ятки в списках, чи ні і коли це станеться.

     Відповідь
     • Я не знаю, чому ви сприйняли це висловлюювання на свою адресу. Йшлось не про вас. У розмові з Інвестігатіо я намагався розмежувати те, що є свідомим спотворенням статистики, а що – ні. І те, що не усі нулі – це будівлі з-поза меж списку (опонував до його питання-тези: “0 – це ж будинки, які не занесені до списків?”).

     • Чому Ви вирішили, що я турбуюсь тим, що це було висловлювання на мою адресу ?
      Мені не сподобалось само висловлювання. Його категоричність.

     • Послухайте, шановні. Отут я запитував про пам’ятки, яких не було у списках – http://wlm.org.ua/100k_foto#comments

      1. Що я отримав у відповідь?
      “Але є питання критерію включення пам’яток – як нам об’єктивно визначити – який об’єкт є пам’яткою, а який не є? Я започаткував сторінку на сайті Вікімедіа Україна, думаю варто провести відкриту дискусію на цю тему.”
      і
      2. Можливо у нас буде можливість подискутувати про це в Києві на заключенні конкурсу. В Кнайпі вже запропонували скликати круглий стіл на цю тему, є ще відкрита сторінка для дискусії на сайті ВМУА”

      Де йдеться про те, що треба вантажити все впідряд, позначати його “0”. А там розберемося?

      Звичайно, що наші вузьколобі чиновники не можуть бути мірилом визначення пам’ятковості. Одначе якщо іншого критерію немає, і часу розбиратися теж немає (уявіть собі, якби всі вантажили що попало з ID 0? Коли би то мало наше журі час то все розгрібати?), доводиться керуватися тим, що маємо.

      Конкретно Вам WoxBox ще немає чого жалітися. які не які списки по Харкову є. Що казати жителям інших регіонів, де через тупих бюрократів не виявилося в списках а ні старих церков чи шляхетських палаців. Одні памятники Лєніну та братські могили…

     • Одні памятники Лєніну…
      ======
      Так отож…
      В переліку Харкова їх теж чи 5 чи 6.

   • Звичайно списки, що були отримані фондом Вікімедія розміщувались на сайті http://wikimediaukraine.wordpress.com , але ті що били отримані в вересні під час конкурсу вже не викладались, а серед них є і Харківський перелік. Ви можете отримати у адміністрації оригінал і самі все перевірите.

    Відповідь
    • Я бачу посилання на “Харківський перелік” в цієї статті.
     Ви про якийсь інший перелік ?

     Відповідь
     • Я щось не бачу Харкова – останнім оригіналом переліку, що викладали був перелік Львова 07.09.2012 Я взагалі нічого не вимагаю від вас, я просто звернув увагу на статистику.

      Стосовно кількості пам’яток Харкова – можливо деякі об’єкти є щойно виявленими пам’ятками, але подібні списки надають далеко не всі місцеві адміністрації.

     • Цитата: Втім, думається, що в силах учасників поліпшити ситуацію, додавши конкурсні фотографії до харківського списку.

      Там посилання до “харківського списку”.
      А де ще можно побачити перелік пам’яток Харкова?

 • Ну вот мы и докатились до вечного противостояния исторических ценностей. У каждо из нас есть возмущения на тему “Своих героев”,пускай судит суровый список.

  Відповідь
  • пускай судит суровый список…
   =========
   Это смотря кто тот “суровый список” составляет.
   Поэтому особого доверия к “спискам” нет.

   Відповідь
    • Це якесь хибне твердження.
     Бо “держава” – ніяк не може бути “джерелом списків”.

     Відповідь
     • Чому? Місцеві управління охорони пам’ятників вибирають будівлі, які за їх думкою мають мистецьке або історичне значення, цей перелік затверджується місцевою радою (якщо я не помиляюсь). Деякі пам’ятки управління подає у міністерство культури з проханням надання їм статусу пам’яток національного значення, а потім за це голосують депутати в Верховній раді.

     • @WoxBox: А хто, по-вашому, уповноважений складати списки? Вася Пупкін? Чак Норріс? Чи таки державна влада з дміністративними та правовими важелями?
      Може й бюджетом країни будуть розпоряджатись Вася Пупкін або Чак Норріс?

     • В Вас хибне уявлення о том, що повинна робити й що уповноважена робити держава, а що – громада.
      Будь ласка, не пишить більше дурниць.

  • Це філософське питання – чи можемо ми, громада, надихнути людей в кріслах визнати пам’яткою те, що вважаємо такою ми. Принаймні конкурс таке питання актуалізував.

   Відповідь
 • Якщо вони не є пам’ятками архітектури, тобто ніяк не охороняються, то вони не враховуються
  ============
  Ви що, настільки наївні, що вважаєте, що занесені в перелік ID пам’ятки охороняються ?
  Поглянте на цей ID: 63-101-2211

  Відповідь
  • Справа не у тому, як працює закон, у контексті конкурсу важливий юридичний статус. Не кожний монумент, чи будівля є пам’яткою. Пам’яткою є лише ті об’єкти, які занесені державою в відповідні списки.

   Відповідь
   • Тому я й розмістив фото “пам’ятки” з ID 63-101-2211.
    Сподіваюсь тут претензій ні у кого немає , на відміну від пам’яток з ID 0 ? 🙂

    Відповідь
     • певно великий котлован під ТРЦ і будівельна техніка на місці пам’ятки…

 • Так мені й невідповіли, що за хибна статистика по Харкову.
  Якщо дивитися по посиланню “харківського списку.” то можна нарахувати (на вчора) 337 представлених пам’яток.
  Тобто це 3-е місце.
  По “0” в ID я не можу зрозуміти чому деякі архитектурні пам’ятки не мають його в перечні на сервері. Натомість деякі “пам’ятники” тоталитаризму в Україні, дошки різним покидькам занесени в цей перелік.
  Так що писати про те хто має підстави викладати світлину пам’ятника, а хто ні – це безгуздо.

  Відповідь
 • Зазначимо, що Харків, який лідирує за кількістю фотографій, за кількістю представлених пам’яток посідає лише 20-е місце, маючи лише 36 пам’яток з вклеєними фотографіями. Втім, думається, що в силах учасників поліпшити ситуацію, додавши конкурсні фотографії до харківського списку.
  ===========
  Як це ?
  Я до останньго часу робив прив’язку фото до ID.
  Більшість внесена (архитектура).
  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2_(%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0)

  Відповідь
  • 0 – це ж будинки, які не занесені до списків? Якщо вони не є пам’ятками архітектури, тобто ніяк не охороняються, то вони не враховуються конкурсом. Це не означає, що вони не взагалі непотрібні, однак нині такі знімки створюють хибну статистику тому, що враховуються, як знімки пам’ятників архітектури.

   Відповідь
   • На скільки я розумію, у нас “0” призначений для ситуацій, коли ви певні, що це пам’ятка, але “не маєте часу шукати”. Або коли на пам’ятці є табличка з охоронним номером, а у наших списках її немає. Може ще і подібні випадки.

    Тобто 0 – це цілком може виявитись офіційною пам’яткою. Інша справа, звичайно ж, якщо людина не має жодних підстав вважати будинок пам’яткою, але свідомо ставить 0 – це виразно хибна статистика.

    Відповідь
    • Саме так, може виявитися пам’яткою. Але важливо щоб це сталося до того моменту, як ми остаточно рахуватимемо кількісну статистику учасників конкурсу бо до неї увійдуть тільки ті “нулі”, які виявляться пам’яткою і отримають свій номер! Статус найкращої також може отримати лише фотографія з вірним ID.

     Відповідь
 • Як додати конкурсні фотографії до харківського списку? Фотографії, я кі я завантажила 27 вересня так і не з”явилися у списку, підкажіть будь ласка як мені їх додати у список? ID співпадало, було написано: Ця фотографія …у рамках конкурсу… Начебто все добре, а у списко до сих пір вони не з”явилися. Зауважу: більшість фото є об”єкти, які ніким не були зняті. Дякую. Alexa_Top

  Відповідь
  • Пані, ну Ви ж уважно прочитайте пост. Там є посилання “Як це робиться, детально описано на сторінках Вікіпедії.” 😉 Додайте самостійно, а не чекайте, коли хтось, розгрібаючи 30 тис.фото, зробить це за Вас

   Відповідь
   • Якщо ніхто не зробить людьску інструкцію в посиланні “Як це робиться, детально описано на сторінках Вікіпедії.”, то схоже Вам самих прийдеться розгрібати 30 тис. фото. Я, наприклад, закинув декілька фотографій і на цьому зупинився, так як незнаю що з ними дальше робити.

    Відповідь
    • так а що ж там такого складного?
     на сторінці потрібних “Списків” вгорі справа тиснете на вкладку “Редагувати”. Шукаєте потрібну памятку.
     Там де “фото =” дописуєте ім’я завантаженого Вами файлу.
     Тиснете “Зберегти”

     Відповідь
     • Працює! Дякую за пораду, сам я б до цього не дойшов.

    • А ви були в розділі “Обробка списків” на сторінці конкурсу в україномовній Вікіпедії?

     Відповідь
  • Alexa_Top – щось не бачу жодної завантаженої світлини.

   Відповідь
 • Второй вариант, я считаю некоректным. Проблема в том,что изначально, памятников в базе, по города, было разное количество и соответственно это будет одним из определяющих фактором.

  Відповідь
  • Перший варіант теж не можна назвати коректним
   Ви ж самі в курсі, скільки нород вантажив однотипних фоток одного і того ж об’єкту 😉

   Відповідь
    • Але цікаво, що у WoxBox’a дуже багато ІНів, які не є справжніми (identifiers thats don’t lised), задється, що це близько 500 фотогафій. Якщо вони завантажені помилково, то результати можуть змінитися.

     Відповідь
     • Де в мене IN-и що не э справжніми ?
      Чи Ви про 0, котрі не внесені в перелік пам’яток ?
      Так вони не внесені…
      Чи не треба було їх фотографувати й викладати ?

  • Цей чинник так само визначальний і для першої статистики. Але ми можемо підрахувати і відсоток сфотографованих пам’яток, буде дуже цікаво…

   Відповідь
   • Ура, тоді Черкаси точно переможуть, 4 з 4 – 100% :)))
    те саме буде і по більшості сіл, де одна пам’ятка, і про неї таки згадали 🙂

    Відповідь
     • В такому разі пропоную зробити аналогічну статистику по районах, інакше сільські пам’ятки залишаться осторонь.

 • Таки Львів випередив Одесу (по кількості сфотографованих пам’яток 🙂

  Відповідь
  • Статистика второго вида,пока не актуальна, только у меня 660 фоток Одессы

   Відповідь
    • Всего 722 ,с учетом повторов табличек и прочего ,вышло 600+,в статистике по 3агрузке фото по разным айди видно.

     Відповідь
     • Будь ласка повставляйте їх в Харківські таблички, Харків тоді всі шанси має бути другим після Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *