Журі

«Елементи екстер’єру»: представлення журі спеціальної номінації

Ще однією спеціальною номінацією, яка вперше відбулася цього року в українській частині міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки», є «Елементи екстер’єру». У її фокусі — фотографії елементів зовнішньої частини будівлі пам’яток (такі як двері, вікна, скульптурні прикраси тощо). Представляємо журі цієї спеціальної номінації.

На цю спецномінацію 112 авторів подали понад 2500 робіт, на яких зображено більше 1000 об’єктів. Попередню перевірку цих робіт на відповідність вимогам номінації проведе організаційний комітет, а після цього роботи журі оцінюватиме фото у кілька етапів у спеціальному онлайновому інструменті, написаному безпосередньо для вікімедійних конкурсів. Отже, знайомтеся із журі.

Наталія Шестакова — мандрівниця, краєзнавець-любитель та фотограф-любитель

Наталія Шестакова народилась та все життя прожила у Києві. Серед її зацікавлень — історія, археологія, краєзнавство, архітектура, подорожі, фотографія, етнологія, мистецтво, сучасна та класична художня література, історична наукова література, екологічне землеробство, здоровий спосіб життя, вивчення іноземних мов та кімнатні рослини. Багаторічна учасниця конкурсів «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю», Конкурсу наукових зображень, багаторазова призерка у різних номінаціях. Багаторічна членкиня журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Наталія прокоментувала свою мотивацію взяти участь в журі спецномінації так: «Як багаторічній учасниці фотоконкурсу, мені було завжди шкода, що якісні та виразні світлини елементів екстер’єрів пам’яток дуже нечасто вигравали призи та взагалі привертали додаткову увагу журі, учасників та глядачів конкурсу. Між тим, вони є дуже важливими для того, щоб дати найбільш цілісне уявлення про пам’ятку як художній комплекс та про специфіку її конструктивного рішення та декоративного оформлення, які часто роблять її унікальною і дозволяють закарбуватись у пам’яті. Тому ця спецномінація — чудова нагода привернути увагу до цих художньо-декоративних перлинок».

Серафим Громов — фотограф

Серафим розказує про себе так: «Я фотограф та відеограф із 10-річним досвідом у цих сферах. Моя робота включає в себе створення фотографій та відео для різних проєктів, включаючи рекламу, події та пейзажі. Мої улюблені хобі це дослідження міст з нового ракурсу, коли я відкриваю для себе та ділюся з глядачами найцікавішими моментами. Я захоплююся “Urban exploration” та велосипедним спортом. Подорожі завжди надихають мене та допомагають розширювати свої знання та креативний погляд.

Фотографія в моєму житті з’явилася, коли в мене вперше з’явився смартфон з вражаючою камерою, десь у 2012 році. З того часу я став пристрасно цікавитися мистецтвом фотографії та відеозйомки.

Мої улюблені напрямки в фотографії включають аерозйомку, пейзажі, міські пейзажі та архітектуру. Я намагаюся зафіксувати в них найбільше враження та деталі».

Для нього фотографування елементів екстер’єру безпосередньо пов’язане із пристрастю до архітектури та міських пейзажів. Серафим каже про це так: «Я намагаюся передати красу та оригінальність архітектурних деталей через об’єктив камери. І рішення долучитися до журі спеціальної номінації продиктоване бажанням спробувати щось нове та внести свій внесок у вибір найкращих фотографій. Вважаю, що важливо розуміти принципи композиції та вміти зловити правильний момент для створення вражаючих зображень. Найголовніше передати справжній характер та красу об’єкта.При виборі переможців в конкурсі, я буду звертати увагу на технічну майстерність та креативність фотографій. Важливо, щоб зображення захоплювали та вражали. Учасникам бажаю творчого натхнення та завжди ставити перед собою нові виклики для розвитку. Нехай цей конкурс принесе безліч яскравих та незабутніх миттєвостей у світі фотографії».

Серафим, один із найактивніших дебютантів «Вікі любить пам’ятки» 2022 року, розказує про себе так: https://wlm.org.ua/interview-seraphym-gromov/

Назар Ярошенко — фотограф, медійник

Назар розказує про себе так: «Навчаюсь в семінарії. Зараз працюю в сфері медіа та SMM, активно беру участь в житті церкви (музична сфера, медіа). Серед хобі прослуховування величезної кількості музики (зокрема на вінілі), гра на барабанах, фотографія (зокрема, архітектури), а також зйомка відео (зокрема на старі цифрові камери). Фотографія у моєму житті з’явилася поступово, один з найяскравіших спогадів це маленький батьківський Canon, який я брав на екскурсію до Харкова до зоопарку, і фотографував там кожну тварину. Не міг заспокоїтись доки не зібрав галерею з усіх (без перебільшення) тварин. Найбільше люблю фотографувати архітектуру, пейзажі, людей в повсякденні, а також гори.

Перебування у журі цієї спецномінації дозволить мені подивитися на те, який погляд мають інші, як вони помічають деталі навколо себе, які часто є непомітні для пересічного [перехожого].

Із порад для фотографів елементів екстер’єрів із мого власного досвіду частіше підіймати погляд догори. Наприклад у Львові, на його вузьких вуличках, якщо самому не задирати голови догори, можна не помітити багато прекрасного і розглядати все навколо (моментами збоку це дійсно може виглядати дивно, коли дивитись на кожну стіну, ліпнину, балкон, але хіба це має значення?). А щодо самих фото мінімізувати зумування (якщо фото на телефон), бо це часто “вбиває” якість фото. Часто елементи екстер’єру досить високо, [тож] в такому випадку бажано якомога ближче підійти без використання зуму».

Для контексту:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *